تامی تاک با کارن کلینیک

ابدومینوپلاستی چیست؟ همه چیز درمورد مزایا و معایب آن

ابدومینوپلاستی یا(تامی تاک)  tummy tuckچیست؟ یکی از دغدغه های افرادی که به ظاهر خود اهمیت می دهند خلاص شدن از شر چربی های اضافی و پوست اطراف معده است، اما این یک رویای دست نیافتنی تلقی نخواهد شد. ابدومینوپلاستی که به آن تامی تاک نیز گفته می شود، یک عمل زیبایی است که در آن پزشک از برش هایی برای برداشتن چربی اضافی و پوست اضافی شکم استفاده می کند.اگر به دنبال روش های بیشتری در این نوع جراحی هستید به شما پیشنهاد میکنم پست پیکرتراشی چیست را مطالعه بفرمایید.

نتایج شگفت انگیز تامی تاک و صاف کردن شکم باعث می شود همه انگیزه انجام این جراحی را بدست آورند، اما توصیه می کنیم ابتدا با تمام جوانب این جراحی آشنا شده و خطرات و فواید این جراحی را بسنجید.

 

همچنین در نظر داشته باشید که این جراحی انواع مختلفی دارد و گاهی اوقات برای دستیابی به نتایج مثبت با سایر عمل های زیبایی ترکیب می شود، بنابراین در مرحله اول برای انجام این عمل، انتخاب پزشک متخصص و دارای تجربه است.

 

مرحله دوم دانستن تمامی جوانب تامی تاک است، ما این مرحله را برای شما انجام داده ایم و تمامی جوانب را بررسی کرده ایم. با ما همراه باشید تا اطلاعات کافی در مورد تامی تاک در اختیار شما بگذاریم.در کارن کلیلنیک انواع عمل های زیبایی از جمله عمل زیبایی بینی با بهترین روش ها و پیشرفته ترین امکانات انجام می شود.

 

تامی تاک با کارن کلینیک

آیا ابدومینوپلاستی همان لیپوساکشن است؟

ابدومینوپلاستی ، یک عمل زیبایی است که برای بهبود شکل و ظاهر شکم و تقویت عضلات دیواره شکم انجام می شود. در این روش، پزشک پوست و چربی اضافی شکم را برمی دارد و به شکم ظاهری  صاف و سفت می دهد.

اگر تصور میکنید که تامی تاک همان لیپوساکشن است باید بگویم که سخت در اشتباه هستید،ابدومینوپلاستی مشابه لیپوساکشن نیست و با آن متفاوت است.

هدف از لیپوساکشن فقط برداشتن چربی است و شلی پوست یا عضلات شکم ترمیم نمی شود. حتی ممکن است بعد از لیپوساکشن پوست به درستی منقبض نشود و به حالت اولیه برگردد اما در حین ابدومینوپلاستی ظاهر شکم به طور کلی تغییر می کند و این ناحیه نازک و زیباتر می شود.

اما انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی تا حد زیادی تحت تأثیر نوع پوست و میزان چربی پوست است. هر چه چربی پوست و شکم بیشتر باشد، این عمل دشوارتر است. توصیه می کنیم با کسب اطلاعات لازم در مورد این جراحی، و همچنین پس از مشورت با پزشک خود تصمیم به انجام این جراحی حساس بگیرید.

در روند تامی تاک،ناحیه شکمی که به دلیل چاقی یا کاهش وزن، بارداری یا سست شدن بافت پوست شکل اولیه خود را از دست داده است، می تواند بافتی سفت و یکنواخت را به دست آورد. در این فرآیند پوست اضافی و چربی های سرسخت برداشته می شود،و بافت این قسمت از پوشت بازسازی خواهد شد. بنابراین زیبایی و جوانی به این ناحیه باز می گردد.

جراحی تامی تاک با هدف برداشتن چربی و پوست اضافی از قسمت تحتانی شکم، پایین شکم، پهلوها و ناحیه کمر انجام می‌شود تا بدنی باریک‌تر و زیباتر ایجاد کند. در طی این روش، ماهیچه های اصلی شکم و همچنین عضلاتی که در دوران بارداری کشیده شده یا تغییر شکل داده اند، به حالت اولیه خود باز می گردند.

در چه مواردی می توان از ابدومینوپلاستی استفاده کرد

به علت های متفاوت ممکن است پوست شما  دارای مشکلاتی از جمله چربی اضافه، ضعیف شدن خاصیت ارتجاعی پوست و یا ضعف در بافت همبند را در شکم خود داشته باشد. در این جا به چند مورد از علل اصلی اشاره خواهیم کرد:

 • تغییرات وزن که در زمان بارداری اتفاق میافتد
 • انجام عمل هایی در ناحیه شکم از جمله سزارین
 • ژنتیک افراد
 • افراد چاقی که در یک بازه زمانی کم وزن زیادی را از دست داده اند
 • افرادی که شاخص توده بدنی آنها بین اعداد30 تا 35 می باشد.

عمل ابدومینوپلاستی به راحتی می تواند پوست و چربی اضافی را از بین ببرد و ماهیچه های شکم را سفت کند. تامی تاک همچنین نشانه های کشش و پوست اضافی در قسمت تحتانی شکم (زیر ناف) را از بین می برد. این عمل را می توان به همراه سایرعمل های زیبایی مانند جراحی سینه زنان انجام داد تا نتیجه بهتری حاصل شود.

عمل جراحی ابدومینوپلاستی

چه زمانی نباید از ابدومینوپلاستی یا تامی تاک استفاده کرد؟

گاهی افراد در شرایطی قراردارند که نباید تصمیم به انجام عمل ابدومینوپلاستی بگیرند:

 • اگر قصد دارید در آینده ای نزدیک باردار شوید،انجام این عمل را به بعدا موکول کنید
 •   اگر مبتلا به بیماری هایی از جمله بیماری قلبی، دیابت کنترل نشده و سیروز.
 • مصرف سیگاربه شدت برای افرادی که قصد انجام عمل ابدومینوپلاستی را دارند مضر است.
 • اگر از دسته افرادی هستید که اخیرا عمل جراحی در ناحیه شکم انجام داده و این عمل پوست اضافه زیادی در این ناحیه ایجاد کرده،از انجام تامی تاک صرفه نظر کنید
 • اگر هنوز وزنتان تثبیت نشده و بدنبال کاهش وزن هستید،تا زمان ثابت شدن وزنتان از انجام عمل ابدومینوپلاستی صبر کنید
بیشتر بخوانید:  مشاوره رایگان قبل از عمل جراحی بینی

روش های انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی

بسته به اهداف شما و درجه تغییری که می خواهید، روش های مختلفی برای جراحی زیبایی کاهش وزن وجود دارد. در طی یک تامی تاک معمولی، جراح یک برش افقی و بیضی شکل در قسمت پایینی شکم(زیر ناف) ایجاد می کند تا پوست و چربی اضافی را از بین ببرد.

در مرحله بعدعضلات شکم بوسیله بخیه های دائمی سفت می شوند. مقدار پوست اضافی حذف می شود و به برش قسمت پایینی شکم دوخته می شود.

در مرحله اخر ناف از طریق یک برش کوچک بیرون آورده می شود و با استفاده از بخیه در موقعیت طبیعی خود قرار داده می شود.

ابدومینوپلاستی کامل چیست وچگونه انجام می شود؟

معمولا ابدومینوپلاستی به افرادی توصیه می شود که نیاز به ایجاد تغییرات زیادی در ناحیه شکم دارند.همانطور که پیش تر گفتیم،برای انجام این عمل نیاز هست که یک برش در قسمت پایینی شکم ایجاد بشود اما طول برش به این بستگی دارد که مقدار پوست اضافه در ناحیه شکم چقدر است

پس از ایجاد برش های لازم با این روش، جراح تغییرات زیادی در پوست و چربی شکم ایجاد می کند و با برش بند ناف را از بافت اطراف جدا می کند تا ظاهر بهتر شود. پس از عمل، جراح ممکن است درن ها (لوله های درناژ) را زیر پوست قرار دهد تا مایع اضافی را خارج کند و چند روز پس از عمل طبق دستور پزشک، درن ها برداشته می شود.

ابدومینوپلاستی کامل شامل چه مواردی می شود؟

 • ایجاد برشی در قسمت پایینی از پهلو چپ به راست
 • جداکردن ناف از بافت های اطرافش با ایجاد برشی دیگر
 • جدا کردن پوست از دیواره شکم
 • تنظیم و صاف کردن عضلات شکم
 • حذف چربی ها و پوست اضافه در این ناحیه
 • قراردادن ناف در محل جدید
 • کشیدن پوست و قراردادن در محل جدید

ابدومینوپلاستی به روش جزئی

این روش مختص افرادی است که مقدار پوست و چربی اضافه در ناحیه شکم آن ها زیاد نیست چراکه در این روش طول برش ایجاد شده نسبت به روش کامل کمتر است و ناف نیز جا به جا نخواهد شد

پوست و چربی اضافه در قسمت زیر شکم تا ناف جداسازی و حذف می شود،در این روش هم مانند روش کامل ممکن از از درن استفاده شود که پس از چند روز از گذشت عمل توسط پزشک از بدن خارج خواهد شد.

مراحل انجام ابدومینوپلاستی جزئی:

 • ایجاد برش در قسمت پایین شکم
 • جداکردن پوست از دیواره شکم
 • حذف چربی ها و پوست اضافه در ناحیه زیر شکم
 • کشیدن پوست و بستن زخم ایجاد شده

ابدومینوپلاستی محیطی مناسب چه افرادی است؟

این روش معمولا برای افرادی انجام می شود که علاوه بر در قسمت های شکم و پایین شکم در ناحیه پشت و پهلو هم دارای چربی و پوست اضافه هستند.بنابراین برای برداشتن و حذف چربی و پوست اضافه در این قسمت ها بصورت همزمان بهتر است که از روش ابدومینوپلاستی گرداگرد بهره گرفت.

مزیت استفاده از این روش این است که همزمان با شکم امکان برداشتن چربی و پوست اضافه را از پشت و پهلو هم فراهم میکند که نتیجه ای فوق العاده دارد.

مهمترین قدم پیش از انجام ابدومینوپلاستی

مهمترین قدم بعد از تصمیم به انجام این عمل تحقیق و پیدا کردن یک پزشک ماهر در این زمینه را انتخاب کنید،پس از آن در رابطه با مواردی که در ادامه مطلب ذکر میکنیم با وی مشورت کنید.

1)اهداف خود از انجام این عمل و سابقه پزشکی خودرا با پزشکتان در میان بگذارید

معمولا در جلسه مشاوره پزشک سوالاتی در ممورد پیشینه گزشکی شما از جمله سابقه مضرف دارو،سابقه انجام عمل های جراحی و… می پرسد که در برنامه ریزی وی جهت عمل مفید خواهد بود.

همچنین اگر کاهش یا افزایش وزن از اهداف شما در انجام این عمل می باشد حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

2)انجام یک معاینه پزشکی

در این مرحله پزشک به جهت انجام برنامه ریزی دقیق تر برای عمل ناحیه شکم شما را مورد معاینه فیزیکی قرار خواهد داد تا بهترین و مناسب ترین روش را برای انجام عمل انتخاب کند.به همین جهت ممکن است به تجویز پزشک نیاز به انجام عکس برداری ها یا آزمایشات متعددی باشد.

3)چه انتظاراتی از انجام عمل ابدومینوپلاستی دارید؟

کاملا با پزشک در رابطه با اهداف خود از انجام عمل جراحی ابدومینو پلاستی صحبت کنید و مطرح کنید که انتظار دارید بعد از انجام این عمل،شکل ظاهری شما چه تغییراتی را شامل بشود.

ضمنا به خاطر داشته باشید که تمام جوانب این عمل را از جمله:ماندن نشانه عمل روی پوست،مزایا و عوارض ناشی از ابدومینوپلاستی را در نظر گرفته اید و برای آن آماده هستید.

انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی چه مزایایی دارد؟

ماموریت ابدومینوپلاستی تنها حذف چربی و پوست اضافه نیست،بلکه مزایایی دیگری نیز دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

مرکز زیبایی کارن کلینیک

1.داشتن شکمی با ظاهری صاف و متناسب

بهبود شکل ظاهری بدن دلیل اصلی افراد برای انجام عمل زیبایی ابدومینوپلاستی است،تامی تاک علاوه بر اینکه ساختار ظاهری بدن را درست میکند،بافت شکمی را نیز صاف تر و سفت تر میکند که این مسئله برای افرادی که این روش را برای خلاصی از چربی ها و پوست اضافه انتخاب میکنند خوشایند تر میکند.

بیشتر بخوانید:  انحراف بینی چیست؟ علائم و درمان

اگر در دوران بعد از بارداری به سر می برید و یا به دلیل کاهش یا افزایش وزن قابل توجه در ناحیه شکم دارای پوست و چربی اضافه هستید،پیشنهاد می شود حتما از این روش استفاده کنید تا برای همیشه ظاهری زیبا و متناسب را برای خود ایجاد کنید.

2.بهبود وضعیت ظاهری بدن

در روند انجام این عمل عضلات شکم سفت و استوار می شوند که این امر باعث میشود فشار کمتری به ستون فقرات وارد شود و در نتیجه بدن شما ظاهری متناسب و زیبا را به خود خواهد گرفت.

3.خداحافظی با کمردرد

داشتن چربی و پوست اضافه از جمله مواردی است که به دیگر اعضای بدن از جمله ستون فقرات و کمر فشار وارد میکند،با انجام این عمل فشار را در این نواحی به حداقل خواهید رساند.

4.خلاص شدن از فتق

با انجام عمل ابدومینوپلاستی میتوانید فتق ناحیه شکمی را ترمیم کنید وازرشد مجدد ان جلوگیری کنید.

5.ورزش کردن بدون مزاحم

با حذف چربی و پوست اضافه به روش ابدومینوپلاستی و کاهش وزن ازاین طریق به راحتی و بدون مزاحم میتوانید به فعالیت های ورزش خود رسیدگی کنید و بدنی متناسب و زیبا را برای همیشه حفظ کنید.

چند نکته پیش از انجام عمل ابدومینوپلاستی

اگر عادت به انجام فعالیت های ورزشی دارید باید 4تا6 هفته پیش از انجام عمل از انجام فعالیت های ورزشی سنگین خودداری کنید،حتی ممکن است پس از انجام عمل نیز به تشخیص پزشک تا مدتی از ورزش کردن منع شوید.

 • از دستورالعمل هایی که پزشک پیش و پس از عمل به شما می دهد به دقت پیروی کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.
 • تا رسیدن به وزن ایده آل صبر کنید و بعد از آن اقدام به انجام ابدومینوپلاستی کنید.
 • سلامت جسمانی پیش از انجام تامی تاک از اهمیت زیادی برخوردار است به همین منظور خانم هایی که قصد انجام ابدومینوپلاستی را دارند توصیه می شود زمانی تصمیم به انجام این عمل بگیرند که دیگر قصد فرزند آوری را ندارند.
 • سیگار کشیدن و مصرف دخانیات میتواند عوارض عمل را بیشتر کند.به همین جهت افرادی که ابدومینوپلاستی انجام می دهند به مدتی که پزشک معین میکند از مصرف هرگونه دخانیات دوری کنند.
 • تغذیه مناسب به شدت در نتیجه عمل موثر است،دقت کنید که وعده های غذایی کاملی را دریافت می کنید و همچنین توجه داشته باشید که رژیم غذایی سنگین نگیرید.
 • ممکن است پزشک مدتی پیش از عمل و مدتی پس از عمل شمارا از مصرف برخی دارو ها و مکمل های غذایی منع کند،پس فراموش نکنید که حتما پزشکتان را در جریان دارو هایی که مصرف میکنید قرار دهید.

ابدومینوپلاستی چه عوارضی دارد

ممکن است در حین عمل یا بعد از آن فرد عوارضی را تجربه کند که در اینجا به چند مورد اشاره میکنیم.

 • خونریزی در حین و بعد از جراحی
 • ورم کردن،کبودی یا لخته شدن خون در ناحیه عمل شده
 • حالت تهوع داشتن
 • گیجی و پایین آمدن هوشیاری
 • تغییر رنگ پوست
 • احساس خستگی و بی حالی بدن

4راه که عوارض عمل را به حداقل می رساند

با عمل کردن به نکته هایی که ذکر می شود،عوارض ناشی از ابدومینوپلاستی را به حداقل برسانید و همچنین پس از عمل نیز سلامتی خود را هرچه سریعتر بدست بیاورید.

   ·  مصرف سیگار و دخانیات ممنوع

مصرف دخانیات و سیگار باعث کاهش جریان خون و به طبع طولانی شدن روند بهبود می شود.بنابراین مدتی پیش از انجام ابدومینوگلاستی و مدتی بعد از آن باید از مصرف دخانیات خودداری کنید.

   ·  مصرف برخی داروها را متوقف کنید

استفاده از برخی داروها که باعث رقیق شدن یا افزایش جریان خون می شوند،مکمل های غذایی و… باید در مدت زمان عمل کنترل بشوند.

   ·  ثابت نگه داشتن وزن

برای اینکه نتیجه ای ایده آل و مطلوب را از انجام عمل ابدومینوپلاستی بگیرید لازم است وزن خود را ثابت نگه دارید،در صورتی که پیش از عمل وزن زیادی را از دست بدهید یا وزن اضافه بکنید،روی نتیجه عمل موثر خواهد بود.

   ·  پرستار لازم می شوید

به خاطر داشته باشید که پس از انجام ابدومینوپلاستی به علت محدودیت هایی که دوران نقاهت دارد،لازم است فردی تا مدتی از شما پرستاری کند ودر انجام امور به شما کمک کند.

شرایط بعد از عمل چگونه است؟

پس از جراحی شکم، برش ها و ناف با باند جراحی پوشانده می شود. در برخی موارد، ممکن است لوله های کوچکی در محل برش قرار داده شود تا خون یا مایع اضافی تخلیه شود. اعضای تیم پرستاری به شما در راه رفتن در روز اول بعد از عمل ابدومینوپلاستی کمک می کنند. پیاده روی احتمال لخته شدن خون را تا درصد زیادی کاهش می دهد.

به شما مسکن داده می شود تا درد زیادی را تحمل نکنید. به یاد داشته باشید که تورم در ناحیه جراحی طبیعی است و پس از چند روز فروکش می کند. درن‌ها تا چند روز پس از جراحی در جای خود باقی می‌مانند، بنابراین پزشک و یکی دیگر از اعضای تیم مراقبت‌های بهداشتی نحوه برداشتن و مراقبت از درن‌ها را به شما نشان می‌دهند.

بهتر است مصرف آنتی بیوتیک ها را تا زمانی که درن ها سر جای خود هستند ادامه دهید و خطر عفونت را تا حد زیادی کاهش دهید. جراح همچنین ممکن است برای مدت کوتاهی پس از جراحی شکم دارویی برای رقیق کردن خون تجویز کند. برای حدود شش هفته پس از جراحی زیبایی شکم، شما باید از لباس‌های تنگ و گن برای نگه داشتن حالت شکم خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:  بهترین جراح بینی گوشتی

ابدومینوپلاستی با دیگر عمل های جراحی لاغری چه تفاوتی دارد؟

افرادی که از عمل های جراحی لاغری استفاده می کنند دارای ویژگی هایی هستند:

 • باید شاخص توده بدنی آنها ازعدد 35 بیشتر باشد
 • مبتلا به بیماری هایی از جمله دیابت نوع دوم و بیماری هایی که بر اثر چاقی بوجود آمده اند باشند
 • روش های دیگر لاغری از جمله ورزش و رژیم غذایی موثر واقع نشده باشد
 • فرد دارای سلامت جسمانی باشد و عمل جراحی لاغری تاثیری زیادی در سلامت فرد نداشته باشد

عمل های جراحی لاغری از تنوع زیادی برخوردار هستند که با توجه به تشخیص پزشک یکی از روش ها برای فرد

انتخاب می شود.انواع عمل های جراحی لاغری عبارتند از:

جراحی لاغری اسلیو معده:در این روش پزشک درصد بالایی از حجم معده را از بدن فرد خارج میکند

عمل لاغری بای پس معده:در این روش پزشک بخشی از معده و ابتدای روده را از مسیر دستگاه کوارش

منحرف میکند که این امر باعث سریعتر شدن جذب و همچنین جذب شدن مواد کمتری بشود.

جراحی به روش بادکنک:در این روش جسمی همانند بادکنک در معده قرار داده می شود که فضای زیادی از

معده را اشغال میکند در نتیجه فرد احساس گرسنگی کمتری می کند.

 

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که ابدومینوپلاستی اصلا روش مناسبی برای لاغری نیست زیرا که شاخص توده بدنی بعد از انجام این عمل تغییر نخواهد کرد. از طرفی تامی تاک از ابتلا به برخی بیماری ها از جمله دیابت نوع دوم یا کلسترول جلوگیری نخواهد کرد.

 

تامی تاک یک عمل زیبایی است که شرایط ظاهری بدن را تا حد قابل قبولی بهتر می کند و باعث افزایش اعتماد به نفس می شود. به همین علت تامی تاک را به همراه سایر عمل های لاغری انجام می دهند تا نتیجه ای مطلوب تر حاصل بشود.

ابدومینوپلاستی چه تفاوتی با لیپوساکشن دارد؟

تامی تاک یک جراحی زیبایی است و برای درمان چاقی استفاده نمی شود. در بیشتر موارد این عمل برای خانم هایی انجام می شود که بعد از سزارین فرم طبیعی شکم خود را از دست داده اند. همچنین سعی در بهبود فرم و زیبایی اندام خود دارند. بنابراین، اگر در آینده قصد باردارشدن دارید یا تصمیم به کاهش وزن زیادی دارید، BMI شما بالای 30 است یا اگر بیماری مزمن دارید، پزشک ابدومینوپلاستی را توصیه نمی کند.

همچنین برخلاف ابدومینوپلاستی، جراحی لیپوساکشن را می توان در نواحی وسیع تری از بدن مانند پاها، بازوها، ران ها و غیره انجام داد.

لیپوساکشن با از بین بردن چربی های اضافی به بهبود فرم بدن و تغییر شکل این نواحی کمک می کند. این روش درمانی برای از بین بردن چاقی در ناحیه وسیعی از بدن مناسب است. نتایج آن نسبت به درمان غیرتهاجمی دائمی و قابل پیش بینی تر است.

البته لیپوساکشن نه جایگزین رژیم غذایی یا ورزش مناسب است و نه درمان موثری برای سلولیت یا افتادگی پوست محسوب می شود. لیپوساکشن نیز پوست اضافی را از بین نمی برد، اما ابدومینوپلاستی پوست شل و آویزان را همراه با چربی اضافی از بدن خارج می کند.

روش جراحی بین این دو روش متفاوت است. در لیپوساکشن پس از تزریق ابتدا برش های کوچکی در ناحیه مورد نظر ایجاد می شود. سپس یک لوله نازک توخالی از طریق این برش ها وارد بدن می شود و با ساکشن چربی را از بدن خارج می کند.

ولی در ابدومینوپلاستی، پس از برش های شکم، چربی ها برداشته می شود. پوست اضافی برداشته می شود و سپس پوست باقی مانده در کنار هم جمع می شود و شکم صاف و کشیده می شود.

 

سوالات متداول

هزینه های تامی تاک به چه صورتی است؟

هزینه های مربوط به عمل ابدومینوپلاستی  به عواملی چون تجربه پزشک،روش مورد استفاده درعمل،محل انجام عمل و… مربوط می شود.

آیا بیمه هزینه این عمل را پرداخت میکند؟

با توجه به اینکه عمل ابدومینوپلاستی از جمله عمل های زیبایی بشمار می رود باید گفت که بیمه چنین هزینه ای را تقبل نمی کند.

اما اگر مبتلا به بیماری ای از جمله فتق باشید تا در آن صورت ممکن است بخشی از هزینه های شمارا شامل بشود.

آیا بعد از انجام عمل تامی تاک درد شدیدی خواهیم داشت؟

بدون شک بعد از انجام عمل ابدومینوپلاستی در ناحیه عمل مقداری درد را تجربه خواهید نمود اما شدت این درد زیاد نیست.

روند بهبودی بعد از عمل چه مدت طول خواهد کشید؟

مدت زمان بهبودی پس از انجام عمل حدودا 45 روز می باشد،مقداری تورم در ناحیه عمل شده به مرور کمتر می شود.

در نهایت با گذشت مدت زمان 3ماه فرد بهبود کامل را بدست آورده و می تواند به انجام فعالیت های عادی خود ادامه دهد.

 

آیا ابدومینوپلاستی عملی سنگین است؟

در جواب به این سوال گفت با توجه به طول برش و فعالیتی که در این روی افراد انجام می شود.

عمل تامی تاک از جمله عمل های سنگین بشمار می رود که برای بهبودی مدت زمانی حدود چند هفته ای سپری شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *