تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

انواع فرم بینی کدامند؟ + تفاوت مدل های بینی

انواع فرم بینی بعد از عمل بینی

همانگونه که بینی ها قبل از عمل دارای انواع مختلفی هستند و به معرفی آنها پرداختیم، باید به این نکته نیز اشاره کنیم که بینی ها بعد از رینوپلاستی نیز دارای انواع مختلفی هستند.

اگر از جمله افرادی هستید که قصد انجام عمل بینی را دارید حتما به مطالعه این مقاله درباره انواع فرم بینی بپردازید، زیرا این بخش به شما در انتخاب بینی ایده آلتان کمک زیادی می کند.

1-بینی طبیعی

برای بدست آوردن نتیجه طبیعی در عمل بینی هیچگونه تغییرحالت خاصی بر روی بینی انجام نخواهد شد بلکه فقط قوز یا افتادگی های بینی برطرف خواهد شد.

تصویری از بینی طبیعی یک زن

معمولا افرادی که قصد دارند فرم بینیشان بعد از عمل به حالت طبیعی باشد و تغییرات زیادی نداشته باشد این حالت را بیشتر می پسندند.

2- بینی نیمه فانتزی

این فرم بینی حالت میانه ای از فرم فانتزی و فرم طبیعی را دارا می باشد. به گونه ای که نه ساختار کاملا طبیعی دارد و نه ساختار کاملا فانتزی

قوس بوجود آمده در ناحیه تیغه بینی از حالت فانتزی کمتر است و نوک بینی باوجود سربالا بودن از حالت فانتزی کمتر خواهد بود.

این فرم در ایران طرفداران زیادی را دارد زیرا فرم کاملا زیبا و متناسبی از زیبایی را ایجاد می کند و احتمال بوجود آمدن مشکلات تنفسی را برای فرد تقریبا به صفر می رساند.

3-بینی فانتزی

این فرم بینی در دهه گذشته در بین افرادطرفداران زیادی پیدا کرده است، بینی فانتزی یا عروسکی بیشتر در بین بانوان رایج شده است.

بیشتر بخوانید:  ابدومینوپلاستی چیست؟ همه چیز درمورد مزایا و معایب آن

پزشک برای ساختن بینی فانتزی قوس زیادی را در ناحیه تیغه بینی ایجاد می کند همچنین به علت وجود زاویه زیاد لب بالا با نوک بینی، بینی تاحد زیادی سربالا خواهد بود بگونه ای که حفره های بینی از روبه رو پیداست.

بینی فانتزی یا عروسکی یک زن

از مشکلاتی که ممکن است بعد از رینوپلاستی و بوجود آوردن این تغییرات برای فرد ایجاد شود می توان به بوجود آمدن مشکلات تنفسی اشاره کرد.

4-بینی سربالا

یکی از فرم های بینی که به نشانه هایی از جمله داشتن فرورفتگی خفیف در قسمت پل بینی و سربالا بودن بینی شناخته می شود، افراد زیادی بویژه دختران جوان خواستار تغییر شکل بینی خود به این حالت هستند. این فرم بینی از دسته بینی های فانتزی و نیمه فانتزی می باشد.

 

5-بینی رومی

برخی افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند فرم بینی ای به شکل برجسته دارند. بینی های رومی معمولا حالت بزرگتری نسبت به دیگر اعضای چهره فرد را دارند.

علت معروفیت این فرم بینی ها به بینی های رومی این است که مجسمه های روم باستان بینی هایی با این فرم داشته اند.

6- بینی ناهموار

برای شناختن این فرم بینی می توانید با دقت به آن متوجه خطوط ناهمواربشوید، داشتن قوز زیاد بر روی تیغه بینی از نشانه های دیگر این فرم می باشد.

برداشتن قوزدر این نوع بینی ها ساده تر از فرم های دیگر بینی می باشد.

7-بینی عقابی

این فرم بینی را از قوز زیاد و انحنای چشمگیر آن می توانید شناسایی کنید، از دیگر نشانه های این فرم می توان به زمانی اشاره کرد که شما از زاویه نیم رخ به صورت فرد نگاه میکنید، ظاهر بینی در این حالت شبیه به منقار عقاب دیده خواهد شد که علت این نامگذاری هم همین است.

بیشتر بخوانید:  استئوتومی در جراحی بینی چیست؟|معرفی انواع استئوتومی و عوارض آن

بینی عقابی یک زن

8-بینی یونانی

یکی از استاندارد ترین فرم های بینی همین فرم یونانی است، بینی هایی با تیغه صاف و اندازه متناسب که نیاز به هیچگونه تغییر و یا اصلاحی ندارد.

افراد بسیار کمی در جهان بطور مادرزادی دارای این فرم بینی هستند و از طرف دیگر به علت داشتن ظاهرزیبا و متناسب توجه بسیاری از افرادی را که قصد عمل بینی را دارند به خود جلب کرده است.

کدامیک از انواع فرم بینی از همه جذاب تر است؟

طبق نظرسنجی هایی که از افراد صورت گرفته است می توان به این نتیجه رسید که بینی سربالا و نیمه فانتزی در بین جوامع از طرفداران بیشتری نسبت به سایر فرم های بینی برخوردار بوده است.

آیا سایز بینی تغییر میکند؟

ممکن است اندازه بینی با بالارفتن سن تحت تاثیر عوامل محیطی و جاذبه زمین دچار تغییراتی بشود، ولی این به این معنی نیست که بینی ما دائما در حال رشد و تغییرشکل باشد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *