تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی چیست؟ + عکس

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی چیست؟ این سوال بسیاری از متقاضیان عمل بینی است. یکی از قدم های مهم برای افرادی که قصد عمل بینی خود را دارند این است که ابتدا بینی خودرا بشناسند، بینی یکی از عضوهای صورت است که تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارد.

هرگونه نقص در این عضو موجب برهم خوردن نظم و از دست رفتن زیبایی می شود به همین علت است که افراد زیادی به دنبال انجام عمل بینی و برطرف کردن مشکلات ظاهری این عضو هستند.

بینی استخوانی

دراین مقاله قصد داریم به تفاوت بینی گوشتی و استخوانی و همچنین بررسی و معرفی فرم های مختلف بینی بپردازیم، اگر قصد انجام عمل بینی را دارید یا علاقمند به شناختن بینی خود هستید این مقاله را تا آخر مطالعه کنید.

بینی استخوانی چگونه است؟

از مشخصه های بینی استخوانی می توان به داشتن پوستی نازک اشاره کنیم، همچنین زمانی که این مدل بینی را لمس میکنید بافت استخوانی و غضروفی آن را به راحتی احساس میکنید. از ویژگی های دیگر این فرم بینی می توان به ظاهرباریک و کشیدگی آن اشاره کرد.

بینی استخوانی

 

مشاهده قوز روی بینی استخوانی بیشتر از انواع فرم های دیگر بینی مشاهده می شود. جالب است بدانید این بینی به علت دارا بودن فرم استخوانی کاندید مناسبی برای عمل های بینی هستند و معمولا نتیجه ای که از عمل این بینی اتفاق می افتد بسیار مطلوب تر خواهد بود.

 

بینی گوشتی چگونه است؟

یکی دیگر از انواع بینی بینی های گوشتی هستند که از شاخصه های بارز آنها می توان به داشتن نوکی گرد و پهن و داشتن بافت غضروفی ضعیف اشاره کرد.

بیشتر بخوانید:  عمل بینی بدون جراحی چیست؟|همه چیز در مورد روش ها و مزایا و معایب

بینی گوشتی

زمانی که این نوع بینی ها را لمس میکنید متوجه می شوید که بینی حالت نرم تری نسبت به بینی های استخوانی دارد. از طرفی بینی های گوشتی بافتی چرب گونه دارند، در بعضی موارد اگر پوست این بینی ها را فشار دهید مقداری چربی را مشاهده خواهید کرد که از پوست بیرون زده خواهد شد.

انواع بینی گوشتی کدامند؟

بینی های گوشتی را می توان به دودسته بینی های گوشتی کوفته ای و بینی های گوشتی پهن تقسیم بندی کرد که در ادامه به معرفی ویژگی های آنها می پردازیم.

بینی گوشتی پهن

این نوع بینی به داشتن تیغه بلند و سوراخ های درشت و برجسته معروف است. این نوع بینی ها معمولا برروی چهره افراد سیاه پوست مشاهده می شود.

بینی گوشتی کوفته ای

برای تشخیص این فرم، کافی است به نوک بینی دقت کنید. نوک بینی دراین نوع بینی ها حالت متورم و مقداری به بیرون کشیده دارد. وجود مقدار زیادی غدد چربی در ناحیه نوک بینی باعث بوجود آمدن بینی کوفته ای می شود.

نتیجه عمل بینی گوشتی چگونه است؟

برای انجام رینوپلاستی بر روی بینی های گوشتی معمولا باید تقویت غضروف توسط پزشک انجام شود و بعد از آن بینی به حالت مطلوب تغییر شکل پیدا بکند.

تورم ایجاد شده دربینی های گوشتی بعد از عمل بینی بیشتراز بینی های استخوانی خواهد بود اما نتیجه ای که از عمل بینی های گوشتی بدست خواهد آمد، بینی هایی با حالت وفرم طبیعی هستند.

بینی ترکیبی چیست؟

بینی های ترکیبی، ترکیبی از بینی های استخوانی و بینی های گوشتی هستند. یعنی برروی تیغه بینی قوز وجود دارند و نوک بینی حالت پهن و گرد دارد. این نوع بینی ها را بینی های ترکیبی می نامند.

بیشتر بخوانید:  بوجود آمدن مشکل تنفسی بعد از عمل بینی

رسیدن به نتیجه مطلوب به استحکام غضروف بینی مربوط می شود. یعنی هرچه غضروف بینی در بینی های ترکیبی سفت ترباشد، نتیجه مطلوب تر و بینی زیباتر خواهد شد.

تفاوت بینی های استخوانی و گوشتی

تا اینجا به معرفی ویژگی های هر یک از این بینی های گوشتی و استخوانی پرداختیم، درکل به بینی هایی که پوست ضخیم و غضروف ضعیف دارند بینی های گوشتی و به بینی هایی که پوستی نازک و غضروف مستحکم دارند بینی های استخوانی اطلاق می شود.

این نام گذاری برای شناختن و برقراری ارتباط بین پزشک و بیمار صورت می گیرد. به همین دلیل نشانه ها بصورت ظاهری بیان شده اند و جنبه علمی ندارند.

 

در این مقاله به تفاوت بینی گوشتی و استخوانی پرداختیم. هر سوالی درباره فرق بینی گوشتی و استخوانی دارید در بخش نظرات مطرح کنید ، کارشناسان کلینیک کارن در اسرع وقت به شما پاسخ میدهند

2 دیدگاه

    • سلام مهدی عزیز
      بله. شما میتونید یک جلسه مشاوره با دکتر داشته باشید و درباره سطح انتظارتون از بینی گوشتی خودتون باهاشون صحبت کنید.
      برای اطلاعات بیشتر با شماره: 09121246114 تماس بگیرید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *