عمل بینی طبیعی یا فانتزی

تفاوت عمل بینی فانتزی و طبیعی

یکی از سوالاتی که ذهن افراد علاقه مند به عمل بینی را به خود جلب کرده، این است که کدامیک از فرم های بینی چهره آنها را جذاب تر می کند؟

برخی از افراد فرم طبیعی و برخی دیگر فرم فانتزی و نیمه فانتزی را انتخاب می کنند که هرکدام دارای ویژگی ها و مزایای مخصوص به خود می باشد.

تفاوت بینی فانتزی و طبیعی

در این مقاله قصد داریم به بررسی تفاوت های عمل بینی فانتزی و طبیعی بپردازیم و جوانب مختلف این عمل را شرح دهیم.

تفاوت عمل بینی فانتزی و طبیعی چیست؟

در عمل بینی طبیعی جراح تلاش میکند تا عیوب ظاهری و ساختاری را برطرف کند و در عین حال افتادگی های موجود در برخی بینی ها را به گونه ای از بین ببرد که حالت و فرم طبیعی بینی حفظ شود.

اما در عمل جراحی بینی که با هدف ساختن بینی فانتزی انجام می شود، پزشک در تلاش است تا قوس زیادی را بر روی تیغه بینی ایجاد و نوک بینی را به گونه ای تنظیم کند که زاویه زیادی را با لب بالا بسازد ( به اصطلاح بینی سربالا بشود.). در این حالت بینی دستخوش تغییرات زیادی می شود.

نکته های مهم در انتخاب فرم بینی

  • در انتخاب جراح بینی تحقیق زیادی کرده و فردی متبهر در انجام عمل بینی را انتخاب کنید.
  • در جلسات مشاوره قبل از عمل بینی انتظارات خود را از انجام این عمل با پزشک در میان بگذارید.
  • در مورد فرم ایده آل برای شکل جدید بینی با پزشک مشورت کنید.
  • به توصیه ها و آموزش هایی که پزشک در اختیار شما قرار می دهد مو به مو عمل کنید.
  • فرمی که برای شکل جدید بینی خود در نظر می گیرید باید با دیگر اعضای صورتتان تناسب داشته باشد.
  • دقت کنید جراحی که انتخاب می کنید در انجام عمل بینی با فرم مورد نظر شما تبهر دارد.
بیشتر بخوانید:  بوجود آمدن مشکل تنفسی بعد از عمل بینی

عمل بینی طبیعی بهتر است یا فانتزی؟

به طور قطعی نمی توان گفت که کدامیک از فرم های بینی بهتر از دیگری است، بلکه بهتر است در این خصوص که بهترین فرم بینی برای چهره شما کدام است را برعهده پزشک متخصص زیبایی بگذاریم.

تفاوت عمل بینی فانتزی و طبیعی

علت این توصیه این است که در زمان مراجعه فرد برای مشاوره قبل از عمل بینی، پزشک شرایط ظاهری بینی را با دیگر اعضای چهره را مقایسه می کند، عیوب ظاهری و ساختاری ای که در زمان عمل باید مورد درمان قرار بگیرند را ارزیابی کرده و بعد از آن اعلام می کنند که کدام فرم بینی است که سلامت فرد را تحت الشعاع قرار نمی دهد و در عین حال چهره را زیبا و جذاب می کند.

بنابر این توصیه می شود در انتخاب فرم بینی پافشاری نکنید و انتخاب نهایی را بر عهده پزشکتان قرار بدهید. البته پیش از این مورد باید به شما اثبات بشود که پزشک صلاحیت این اعتماد شما را دارد.

عوارض عمل بینی فانتزی بیشتر است یا طبیعی؟

این سوال ذهن خیلی از افراد را به خود مشغول کرده است. در این خصوص باید گفت با توجه به اینکه در عمل بینی فانتزی فرم بینی بصورت غیر طبیعی مبدل می شود و شاهد بوجود آمدن تغییرات زیادی روی تیقه بینی و نوک بینی هستیم احتمال درگیر شدن فرد با عوارض عمل بینی بیشتر است.

در فرم طبیعی تغییرات زیادی بر روی ساختار بینی ایجاد نمی شود و تنها عیوب ساختاری و ظاهری آن رفع می گردد، بنابراین کمترین عارضه متوجه فرد خواهد بود.

بیشتر بخوانید:  تفاوت بینی گوشتی و استخوانی چیست؟ + عکس

برای بینی های گوشتی فرم طبیعی بهتر است یا فانتزی؟

با توجه به خاصیت بینی های گوشتی که دارای پوستی ضخیم وعمدتا افتاده دارند اگر بخواهند که بینی خود را به حالت فانتزی (عروسکی) تبدیل کنند با چالش های زیادی رو ب رو خواهند بود. اما پزشکان معتقدند بهترین فرم برای بینی های گوشتی فرم طبیعی بینی است.

تفاوت بینی طبیعی و فانتزی از لحاظ ظاهری

بینی با فرم طبیعی بینی با فرم فانتزی (عروسکی)
داشتن قوس طبیعی روی تیغه بینی وجود انحنا زیاد روی تیغه بینی
داشتن سایز متوسط بینی کوچک تر بودن از حالت نرمال
متناسب بودن زاویه نوک بینی با لب ها داشتن زاویه زیاد نوک با لب ها(سر بالا بودن)
متناسب بودن با دیگر اعضا چهره کوچکتر به نظر رسیدن نسبت به اعضا چهره
نرمال بودن اندازه سوراخ های بینی کوچک شدن سوراخ های بینی

 

تفاوت عمل بینی طبیعی و فانتزی در دوره نقاهت

معمولا طول دوره نقاهت بعد از عمل بینی در افرادی که بینی آنها به روش طبیعی عمل شده است به علت خفیف بودن تورم و کبودی های ناشی از رینوپلاستی، کمتر خواهد بود. اما با توجه به اینکه در عمل بینی فانتزی بینی دچار تغییرات زیادی می شود هم شدت تورم و هم شدت کبودی های مشاهده شده در اطراف بینی بیشتر می باشد که انتظار می رود هم طول دوره نقاهت و هم فشار وارد شده به فرد بیشتر باشد.

هزینه عمل بینی به روش طبیعی بیشتر است یا فانتزی؟

هزینه عمل بینی به فاکتورهای مختلفی از جمله مکان برگذاری عمل، تجربه و شهرت پزشک و تغییراتی که قرار است بر روی بینی ایجاد بشوند معین می گردد. هرچه عمل بینی از پیچیدگی بیشتری برخوردار باشد هزینه آن نیز بیشتر می گردد.

بیشتر بخوانید:  مشاوره رایگان قبل از عمل جراحی بینی

برای اطلاع دقیق از قیمت عمل بینی، باید به پزشک جراح بینی مراجعه کنید تا بعد از انجام بررسی های لازم و مشخص شدن نوع عمل بینی قیمت دقیق را به شما اعلام کند.

کدامیک از مدل های طبیعی و فانتزی تغییرات زیادی بر روی چهره ایجاد می کند؟

همانطور که پیش از این اشاره کردیم در عمل بینی به روش طبیعی، پزشک تلاش میکند تا تنها عیوب ساختاری و ظاهری بینی را مرتفع سازد و تغییرات زیادی بر روی ساختار غضروفی-استخوانی بینی ایجاد نمی کند. در نقطه مقابل این مدل، فرم فانتزی قرار دارد که در این عمل پزشک تیغه بینی را از حالت طبیعی خود کوچکتر کرده و قوس نسبتا زیادی رو به بالا برای آن ایجاد می کند، نوک بینی به حالت سر بالا درامده و سوراخ های بینی کوچکتر می گردند.

تفاوت بینی فانتزی و طبیعی

در نتیجه می توان گفت بینی فانتزی تغییرات بیشتری را روی چهره فرد نسبت به فرم طبیعی ایجاد می کند.

کارن کلینیک با همکاری مجرب ترین پزشکان حوزه زیبایی از مراحل اولیه مشاوره قبل از عمل بینی تا بهبودی کامل بعد از عمل بینی همراه شما خواهد بود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *