جراحی بینی در افراد سیگاری

جراحی بینی در افراد سیگاری

جراحی بینی در بین مردم طرفدار های بسیاری دارد ، البته که این موضوع چالش های زیادی هم با خود به همراه دارد.

مثلا شاید فردی علاقه به جراحی بینی دارد اما به دلیل مصرف سیگار این علاقه را سرکوب میکند ، در این مقاله قرار است به این موضوع به صورت کامل بپردازیم پس با ما همراه باشید.

عمل بینی در افراد سیگاری

 

چرا افراد سیگاری نباید عمل بینی انجام دهند؟

به این دلیل استفاده از دخانیات برای عمل بینی ممنون ع است که ، سیگار باعث میشود که عروق کوچک پوست  بیمار شوند و روند ترمیم بینی خیلی زمان ببرد .

نه تنها سیگار کشیدن باعث کند شدن روند ترمیم بینی میشود بلکه باعث میشود که عمل بینی نتیجه بخشی خوبی نداشته باشد و بینی تان بی نقص نشود .

 

باید توجه داشته باشید که خون رسانی به محل جراحی شده برای طی کردن هر چه بهتر روند ترمیم بسیار با اهمیت است ، هر چه این روند خون رسانی بهتر انجام گیرد ، بافت های آسیب دیده بینی زودتر و بهتر ترمیم میشود و در نتیجه ، نتیجه حاصل شده بسیار مطلوب خواهد بود.

از همین رو سیگار کشیدن باعث تنگ شدن عروق خون رسان میشود ، که این تنگ بودن عروق روند خون رسانی به بینی را دچار مشکل میکند ، و در نتیجه ترمیم بافت های آسیب دیده درست انجام نمیشود و روند ترمیم طولانی تر از روند طبیعی طی میشود.

 

افراد سیگاری در چه صورت میتوانند عمل بینی انجام دهند؟

افراد سیگاری تنها با رعایت کردن بعضی موارد میتوانند عمل بینی داشته باشند.

بیشتر بخوانید:  رفع قوز بینی

شاید جالب باشد که بدانید پزشکان برای افراد سیگاری مدت زمانی تعیین کرده اند تا بتوانند آنها هم از عمل بینی برخورد دار شوند .

افراد سیگاری هفت روز قبل از عمل بینی و تا حداقل دو هفته بعد از عمل بینی ، اجازه مصرف سیگار را ندارند تا حداقل روند بهبود تا حدی پیشرفت کند.

 

 

چرا توصیه میشود حداقل هفت روز قبل از عمل مصرف سیگار را ترک کنیم؟

حداقل ترین زمانی که مستلزم ترک سیگار قبل از عمل هستید هفت روز است ، البته بهتر است که دو هفته قبل از عمل سیگار را کنار بگذارید.

به این دلیل این توصیه میشود که فرد اگر مصرف سیگار را در این بازه زمانی قبل عمل متوقف کند ، نیکوتین و مواد موجود در سیگار در بدن از بین می رود و بدن متقاضی عمل بینی مانند بدن یک فرد معمولی شروع به ترمیم بافت های آسیب دیده بینی میکند و روند طبیعی خود را طی میکند.

اگر به این توصیه ها عمل نکنید در طول عمل به دلیل استفاده از دارو های بیهوشی سطح کربن مونوکسید بدنتان بالا میرود که در نتیجه دچار ضربان قلب شدید میشوید که این بسیار خطرناک است ، البته اگر دو هفته قبل از عمل  سیگار را ترک کرده اید نباید نگران چیزی باشید .

 

 

 

 

نکته ای مهم برای مصرف سیگار بعد از جراحی

به این نکته توجه داشته باشید که بعد از گذشت دو هفته از عمل بینی ، که مصرف سیگار را از سر گرفتید فقط مجاز به مصرف سیگار به تعداد یک یا حداکثر دو تا در روز هستید ، به این دلیل که بینی به چند ماه برای ترمیم خود نیاز دارد و شما با مصرف یک یا دو نخ سیگار به روند ترمیم آن صدمه نمی زنید اما اگر بیش از دو تا در روز مصرف کنید روند ترمیم دچار اختلال میشود.

بیشتر بخوانید:  عمل بینی در فصل زمستان و سرما|تاثیرات و مزایا و معایب

رینو پلاستی در افراد سیگاری

عوارض مصرف سیگار بعد از عمل بینی

زمانی که به توصیه های پزشک اهمیت نمی دهید ، سلامت خود را به خطر می اندازید باید منتظر عوارض زیر هم به مرور باشید ؛

  • دیر طی کردن روند بهبود و ترمیم بافت های آسیب دیده بینی
  • ( نکروز ) به وجود آمدن زخم بر روی بینی و در نتیجه از دست دادن پوست قسمت زخم
  • تنگ شدن رگ های خونی و در نتیجه درست نرسیدن خون و اکسیژن به زخم و بافت ها
  • مسدود شدن مجاری هوا
  • خطر عفونت بالا
  • خونریزی شدید و قطع نشدن آن
  • عدم تقارن بینی و نتایج نامطلوب
  • افزایش خطرات واکنش های بیهوشی
  • افزایش کبودی در بینی و صورت
  • افزایش تورم و التهاب

 

نکته مهم

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که مصرف سیگار به خاطر وجود نیکوتین در آن برای بینی مضر است ، پس شما از مصرف آدامس های دارای نیکوتین و قلیان های دارای نیکوتین هم باید در طول این دوره دوری کنید.

 

 

سخن آخر

زمان گفته شده در مقاله به صورت حداقلی است اگر شما چهار هفته قبل از عمل بتوانید سیگار را کنار بگذارید بسیار بهتر است ، چرا که حتی اگر آن را ترک کنید برای بدن تان عالی است .

اما توجه داشته باشید که اگر داخل زمانی که نباید سیگار مصرف کنید ، مصرف کردید حتما با جراح خود در میان بگذارید تا عوارض را به حداقل خود برساند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *