رفع قوز بینی

رفع قوز بینی

انسان ها همیشه به دنبال زیبایی هستند ، به خصوص زیبایی صورت که بخش اعظم زیبایی آن را بینی تشکیل می دهد ، خیلی اوقات دلیل زیبا نبودن بینی وجود قوز بر روی آن است.

قوز بینی برای خیلی از افراد ناخوشایند است ، این قوز احتمال دارد مادرزادی باشد و از بدو تولد با شما همراه شده باشد یا میتواند به دلیل اتفاق افتادن حادثه ای مثل تصادف به وجود آمده باشد.

پیش از اطلاع از روش های رفع قوز بینی لازم است ماهیت قوز بینی شناخته شود تا بتوان بهترین راه حل را برای از بین بردن آن و ساختن یک بینی صاف و زیبا انتخاب نمود.

 

قوز بینی چیست؟

قوز بینی به برامدگی و بی نظمی خاص بر روی بینی میگویند .

به طور کل قوز بینی از استخوان و غضروف تشکیل شده ، به وجود آمدن و حرکت غضروف و استخوان برای تشکیل برامدگی دلایل زیادی دارد ، این برآمدگی میتواند ارثی باشد یا می‌ تواند بر اثر ضربه به بینی به وجود آمده باشد.

بعضی افراد فکر میکنند که قوز بینی شان ارثی است چون به یاد ندارند که هیچ وقت هیچ ضربه‌ ای به بینی شان خورده باشد اما شاید جالب باشد بدانید که گاهی اوقات در کودکی چون فعالیت بدن برای رشد بسیار بالا است احتمال دارد با یک ضربه کوچک به بینی سیستم رشدی بینی دچار اختلال و تغییری بشود که این امر باعث رشد نادرست غضروف و استخوان بینی و در نتیجه بینی به مرور دچار برآمدگی یا همان قوز میشود.

بیشتر بخوانید:  ابدومینوپلاستی چیست؟ همه چیز درمورد مزایا و معایب آن

 

 سایز قوز بینی

قوز بینی دارای سایز های مختلفی است.

بعضی قوز ها کوچک هستند و بعضی قوز ها درجه بالایی دارند ، این مورد را میتوانید با نگاه کردن از نیم رخ به بینی تان تشخیص دهید ، اگر قوز بسیار کم است جوری که اکثر افراد متوجه آن نمیشوند ، شما داری بینی با قوز خیلی کوچک هستید.

اما اگر شما جزو افرادی هستید که اصطلاحا بینی عقابی دارید ، پس دارای بالا ترین درجه قوز بینی هستید.

 

انواع قوز بینی

قبل از اقدام به هر کاری برای رفع قوز بینی باید از مدل قوز بینی تان اطلاع داشته باشید تا بهترین راه درمانی را برای رفع آن پیدا کنید ، اگر بدون اطلاع از نوع برامدگی بینی تان برای رفع آن دست به کاری بزنید ریسک بدتر شدن برامدگی بسیار بالا است ، مگر با فردی متخصص مشورت کرده باشید.

کلا انواع بینی به دو دسته تقسیم میشوند:

 • قوز کاذب بینی
 • قوز واقعی بینی

جراحی قوز بینی

 

قوز کاذب بینی

در این نوع قوز بینی ، میتوان گفت بینی قوز ندارد اما قوز دار دیده میشود !

حتما برایتان سوال پیش می آید که چطور میشود؟

زمانی بینی قوز کاذب دارد که پایه بینی دارای فرو رفتگی یا گودی است ، پایه به انتهای بینی و بالای لب گفته میشود.

یا در مواردی مشکل از فرو رفتگی ریشه بینی است که بینی را دارای قوز کاذب میکند ، ریشه بینی به بین دو چشم و نقطه رشد بینی میگویند.

در این مواقع جراح برای رفع قوز بینی کاذب در جراحی رینوپلاستی به پایه یا ریشه بینی که دچار فرورفتگی است ، بافت غضروفی اضافه میکند تا فرورفتگی رفع شود ، قابل ذکر است که این نوع بینی بیشتر در آقایان وجود دارد تا بانوان .

بیشتر بخوانید:  11 مورد از آزمایش های قبل از عمل بینی

 

قوز واقعی بینی

قوز واقعی بینی هم همانطور که از اسمی که دارد مشخص است ، یک برامدگی واقعی دارد که از رشد نامناسب غضروف و استخوان به وجود آمده است .

همانطور که در قبل هم گفته شد این مدل قوز در دو حالت به وجود می اید:

 • به صورت ارثی
 • در اثر ضربه خوردگی به بینی

 

راه های رفع قوز بینی

قوز بینی را با سه روش میتوانید رفع کنید

 • جراحی زیبایی
 • تزریق ژل
 • ماساژ و ورزش

 

جراحی زیبایی

جراحی زیبایی یکی از قطعی ترین راه های رفع قوز بینی میباشد .

سعی کنید از بهترین پزشک  برای جراحی بینی خود وقت بگیرید ، چون مهارت در جراحی بینی بسیار با اهمیت است .

در این جراحی غضروف و استخوان اضافه برش داده شده و برداشته میشود و با طی کردن مراحل تورم بعد از یکسال کم کم بینی جدید تان نمایان میشود .

 

از بین بردن قوز بینی

تزریق ژل

بعد از جراحی زیبایی ، این راه حل میتواند راهکار مورد قبولی برای رفع قوز بینی باشد ، تزریق ژل باعث اطلاح قوز بینی میشود .

گزینه ای که باید به آن حتما توجه کنید این است که در راه حل تزریق ژل شما باید عر یک سال برای تزریق مجدد به پزشک مراجعه کنید چون ژل بعد یک سال جذب میشود و بینی به فرم قبل برمیگردد.

این روش بسیار ساده است و روند ریکاوری ندارد.

دو دلیلی که افراد برای رفع قوز بینی به جای جراحی به تزریق ژل روی می آورند :

 • ترس از جراحی و اتاق عمل
 • خطرناک بودن جراحی به دلیل هر گونه بیماری
 • استرس از عوارض جانبی
بیشتر بخوانید:  عمل بینی قبل یا بعد از بارداری؟

 

شاید برای شما جالب باشد بدانید که ، گاهی فرد همزمان هم از جراحی بهره منو میشود هم از تزریق ژل!

حتما میپرسید چطور ؟

باید گفت که گاهی اوقات به دلایل کم مهارت بودن جراح یا سخت بودن عمل امکان دارد نقص های کوچکی در رفع برامدگی بینی به وجود بیاید که بعد از عمل پدیدار میشود.

از همین رو پزشک با کمک گرفتن از ژل تزریقی نقص های بینی را بدون هیچ عوارضی رفع میکند ، این روش برای رفع نقص بینی بعد از جراحی بسیار مناسب است.

مزایای تزریق ژل

 • اصلاح کردن تمام مشکلات جزئی بینی
 • اجرای ساده و راحت
 • روشی بدون بیهوشی و ریکاوری

معایب تزریق ژل

 • تمدید سالانه ژل

 

انواع ژل مورد استفاده در رفع قوز و اصلاح فرم بینی

 • ژل کلاژن ، به دست آمده از بدن انسان
 • ژل هیالورونیک اسید (HA)
 • ژل کلسیم هیدروکسی آپاتیت
 • مایع سیلیکون

 

ماساژ و ورزش

احتمالا تبلیغ هایی مبنی بر رفع قوز بینی بدون جراحی میبینید. باید در نظر داشته باشید که ماساژ و ورزش به هیچ وجه برای رفع قوز بینی موثر نیست ، بلکه زمانی از ماساژ و ورزش جواب میگیرید که بینی تان دچار ورم باشد و با این ماساژ ورم بینی شما میخوابد .

برای انتخاب بهترین پزشک جراح بینی دقت لازم را داشته باشید. زیرا احتمال درگیر شدن با عوارض عمل بینی با تجربه پزشک رابطه مستقیم دارد، به این معنی که هرچقدر تجربه و تبهر پزشک در جراحی بینی بیشتر باشد عوارض عمل بینی کاهش می یابد.

کلینیک زیبایی کارن با همکاری بهترین پزشکان جراح پلاستیک ریسک و خطرات عمل بینی را برای شما به حداقل می رساند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *