روش های عمل بینی

انواع روش های عمل بینی + معرفی متدهای به روز

عمل بینی یکی از عمل های پرطرفدار در دنیای امروز است، سوالات زیادی در مورد مزایا و معایب روش های مختلف عمل جراحی بینی و همچنین نحوه انجام آنها وجود دارد که ذهن افراد را به خود مشغول کرده است.

روش های عمل بینی متعددی برای جراحی رینوپلاستی وجود دارد. ما در مرکز عمل بینی و کلینیک زیبایی کارن، در مقالات مختلف اقدام به بررسی و شرح جوانب مختلف این عمل زیبایی کرده ایم که با مطالعه آنها اطلاعات کامل و جامعی را در مورد بخش های مختلف آن بدست خواهید آورد.

عمل بینی

در این مقاله قصد داریم به بررسی روش هایی بپردازیم که در شرایط مختلف پزشکان از آن برای بوجود آوردن تغییرات در بینی استفاده می کنند.

بهترین روش برای عمل بینی کدام است؟

انتخاب روش مناسب برای انجام عمل بینی با در نظرگرفتن شرایط و علاقه مندی های فرد و تخصص و تبهر پزشک توسط خود پزشک معین می گردد.

انواع روش های عمل بینی

بصورت کلی روش هایی که برای انجام عمل بینی از آن استفاده می شود را می توان به دو دسته باز و بسته تفکیک کرد. در ادامه به معرفی این دو روش می پردازیم.

1-عمل بینی باز

دراین روش پزشک با ایجاد برش هایی درزیر حفره های بینی اقدام به برداشتن پوست از روی غضروف اصلی را می کند، در مرحله بعد پزشک مشکلاتی ساختاری بینی را برطرف میکند.

در مرحله آخر بعد از بوجود آوردن تغییرات و برطرف کردن مشکلات ظاهری بینی پوست را در محل جدید ثابت و بخیه می زند.

انجام عمل بینی باز چه مزیت هایی دارد؟

  • بالارفتن قدرت مانور پزشک در اعمال تغییرات
  • امکان بوجود آوردن تغییرات اساسی در ساختار و رفع مشکلات تنفسی مانند پولیپ
  • امکان ایجاد تغییرات در ظاهربینی
  • امکان رفع قوز یا افتادگی بینی
  • بالارفتن توانایی پزشک در برطف کردن کجی و انحرافات بینی
بیشتر بخوانید:  عمل بینی فانتزی چیست؟|صفرتاصد بینی فانتزی

معایب روش عمل بینی باز کدامند؟

  • وارد شدن فشار به بدن در حین عمل
  • بوجود آمدن کبودی وتورم دربینی و اطراف آن بعد ازعمل
  • طولانی تر بودن زمان عمل بینی
  • احتیاج به مراقبت زیاد از بینی توسط فرد

2-عمل بینی بسته

در عمل بینی بسته بجای اینکه ایجاد زخم در ناحیه حفره های بینی، پزشک برش های لازم را در داخل بینی انجام می دهد و تغییرات لازم را اعمال می کند.

روش بسته عمل بینی

ویژگی مثبت استفاده از این روش این است که به علت اینکه برش ها در  داخل بینی ایجاد می شوند هیچگونه جای زخمی در چهره مشخص نخواهد شد. اما یه این نکته نیز باید توجه کنید که به علت محدود بودن دید پزشک نمیتوان برای بینی هایی که نیاز به تغییرات زیادی دارند استفاده کرد.

روش بسته عمل بینی برای چه افرادی استفاده می شود؟

همانطور که اشاره کردیم انجام عمل بینی به این روش دارای محدودیت هایی است. از این روش معمولا برای برطرف کردن قوز بینی در شرایطی که بینی فرد دچار انحراف، کجی، افتادگی و پولیپ نباشد می توان از این روش استفاده کرد. در غیر اینصورت باید از روش باز برای رفع عیوب استفاه کرد.

دوره نقاهت عمل بینی باز بیشتر است یا بسته؟

طبیعی است که عمل بینی به روش باز به علت سنگین تر بودن و حجم تغییرات بیشتر طولانی تر از روش بسته است. طبق تحقیقات انجام شده بر روی افرادی که از این روش ها برای عمل بینی استفاده کردند می توان به این نتیجه رسید که دوره نقاهت در افرادی که با روش باز عمل شده اند در  حدود 14روز و افرادی که به روش بسته عمل شده بودند تا 3روز گزارش شده است.

بیهوشی در روش های عمل بینی چگونه است؟

در روش بسته عمل بینی پزشک از بیهوشی موضعی استفاده می کند. با اینکار بیمار در تمام مدت عمل به هوش و شاهد اعمال پزشک در ایجاد تغییرات روی بینی خود است.

این مسئله باعث بالارفتن استرس افراد تحت فشار قرار گرفتن فرد در عمل بینی است. همچنین فرد درد بیشتری را در این روش نسبت به روش باز احساس می کند.

بیشتر بخوانید:  مشاوره رایگان قبل از عمل جراحی بینی

اما در روش بسته پزشک فرد رابه طورر کامل بیهوش می کند و فرد بعد از انجام عمل چیزی از اتفاقاتی که در اتاق عمل افتاده چیزی را به یاد نخواهد آورد.

به همین دلیل استرس زیادی را تجربه نخواهد کرد و درد زیادی را متحمل نخواهد شد.

روش های به روز عمل بینی

به غیر از دو روشی که پیشتر به آن اشاره شد، روش های دیگری نیز برای ایجاد تغییرات بر روی بینی وجود دارد که در این قسمت قصد داریم به بررسی آنها بپردازیم.

1-تزریق ژل به بینی

یکی از روش های غیرتهاجمی که بوسیله آن می توان تغییرات لازم را روی بینی انجام داد تزریق ژل و فیلر به بینی است. به کمک این روش به راحتی می توان بدون عمل کردن بینی و درگیر شدن با دوره نقاهت آن بینی را به شکل مطلوب و زیبا تبدیل کرد.

تزریق ژل به بینی

البته به این نکته هم بایدتوجه کنید که این روش برای همه افراد مناسب نیست و پزشک با بررسی فرم بینی و شرایط دیگر به این نتیجه خواهد رسید که نقص های بینی شما با تزریق ژل برطرف خواهد شد یا خیر.

تزریق ژل به بینی چگونه انجام می شود؟

بعد از حاصل شدن اطمینان از اینکه ضعف های بینی با تزریق ژل برطرف می شود، زمانی برای انجام عمل تزریق به بینی معین میکند.

پزشک در زمان عمل ژل را به مقدار لازم آماده می کند و با استفاده از سوزن های مخصوص به قسمت های مورد نظر تزریق می کند تا نواقص موجود در بینی از بین بروند.

تزریق ژل به بینی چه مزیت هایی دارد؟

یکی از مزیت های مهم استفاده از این روش برای بر طرف کردن مشکلات ظاهری بینی این است که فرد به هیچ وجه درگیر گذراندن دوره نقاهت طولانی نیست. همچنین خونریزی در این روش اصلا به مقداری نیست که فرد را تحت فشار قرار بدهد.

این روش برای افرادی که از انجام عمل بینی واهمه دارند و یا به هر دلیلی قادر به انجام عمل بینی نیستند روشی کم هزینه تر و کم خطر تر است.

بیشتر بخوانید:  عمل بینی قبل یا بعد از بارداری؟

2-لیزر، جایگزین عمل بینی

یکی دیگر از روش های غیرتهاجمی و کاربردی در زمینه برطرف کردن مشکلات بینی استفاده از لیزر می باشد که در دهه گذشته طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است.

اگر از آن دسته افرادی هستید که پولیپ بینی دارید با استفاده از این روش و بدون انجام عمل بینی به روش های باز یا بسته می توانید این مشکل را به راحتی مرتفع سازید.

3-پلاسما جت بینی

این روش نمونه بارز استفاده از تکنولوژی در ساده تر کردن کارها و مخصوصا عمل بینی است. در این روش پزشک متخصص با استفاده از دستگاه های مخصوص اقدام به سوزاندن لایه ای از سطح بینی را می نماید و به همین وسیله باعث کاهش حجم این عضو خواهد شد.

این روش بیشتر برای افرادی مناسب است که دارای بینی گوشتی هستند و با استفاده از این روش می توانند حجم بینی خودرا کاهش داده و ظاهری زیبا را برای بینی خود ایجاد کنند.

4-تزریق چربی به بینی

در این روش پزشک از دیگر قسمت های بدن چربی به مقدار لازم استخراج کرده و پس از تصفیه به بینی تزریق خواهد کرد. با استفاده از این روش می توان برخی ضعف های بینی را برطرف کرد.

از کدام روش برای عمل بینی استفاده کنم؟

اینکه با استفاده ازکدام روش به بینی دلخواهتان دست پیدا خواهید کرد نکته ای است که باید با بررسی های زیاد به نتیجه رسید.

پزشک با شنیدن علاقه مندی های شما در مورد شکل جدید بینیتان و شرایط ظاهری و ساختاری بینی شما بهترین روش را برای تبدیل کردن بینی فعلی شما به حالت ایده آل انتخاب می کند.

 

پزشکان مجرب کلینیک زیبایی کارن با در اختیار داشتن بهترین و به روز ترین تجهیزات سریع ترین و کم عارضه ترین راه را برای تبدیل کردن بینی فعلی شما به بینی دلخواهتان انتخاب می کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *