گونه گذاری

زیباسازی گونه چیست؟همه چیز در مورد روش های آن

زیباسازی گونه در کلینیک زیبایی و عمل بینی کارن که معادل انگلیسی آن (Cheek beautification) میباشد ٬از جمله عمل های زیبایی است که امروزه طرفداران زیادی دارد، روش های مختلفی برای رسیدن به اندام ایده آل وجود دارد، همانگونه که در دیگر مقالات نیز به ان اشاره کردیم انتخاب بهترین روش که شمارا به هدف مورد نظر برساند و البتهز مفید برای شما باشد بر عهده پزشک شما می باشد.

یکی از قسمت هایی که بر زیبایی چهره تاثیر زیادی دارد و همواره یکی از نقاطی است که از جانب اشخاص مورد توجه است، گونه ها هستند.

زیباسازی گونه

برای زیباسازی این ناحیه می توان از تکنیک هایی از جمله فیلر، تزریق ژل، تزریق چربی و بکار بردن پروتز استفاده کرد.

در این مقاله قصد داریم در مورد زیباسازی گونه با استفاده از روش تزریق چربی صحبت کنیم

تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی یکی از روش های جوانسازی ورفع چین وچروک های پوست می باشد که برای قسمت های مختلف بدن می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

در این روش چربی مورد نیاز از قسمت های دیگر بدن که بافت مقاوم تری دارد گرفته شده و پس از پردازش به گونه تزریق می شود.

عوارض این روش نسبت به روش های تزریق ژل و فیلر با توجه به اینکه مواد مورد نیاز از بدن شخص گرفته شده است بسیار کمتر است.

این روش را برای گرفتن نتیجه بهتر می توان همزمان با انجام دیگر عمل های جوانسازی از جمله پیکرتراشی، لیفت گونه و… انجام داد.

برای مطالعه بیشتر راجع به لیفت به مقاله لیفت چیست مراجعه کنید.

چه کسانی زیباسازی گونه را انجام می دهند؟

 • افرادی که در ناحیه چهره دچار افتادگی پوست هستند.
 • افرادی که قصد زبیاسازی و رفع چین و چروک های این قسمت را دارند.
 • افرادی که قصد ایجاد تغییرات در ظاهر چهره خود را دارند.
 • افرادی که به علت کاهش وزن و از دست رفتن چربی های زیرپوست دچار شل شدن پوست این ناحیه شده اند.

برخی افرادی قصد کاهش وزن با ورزش و رژیم غذایی را دارند، بعد از گذشت مدتی از انجام تمرینات و رعایت کردن درست رژیم غذایی متوجه میشوند که چربی برخی نقاط از جمله شکم وپهلو در مقابل ازبین رفتن مقاومت کرده و به سادگی ازبین نمی روند، از طرفی قسمت هایی مانند صورت به سرعت چربی خودرا از دست میدهد وظاهری خسته وپوستی افتاده را برای فرد ایجاد می نماید.

بیشتر بخوانید:  ابدومینوپلاستی چیست؟ همه چیز درمورد مزایا و معایب آن

در این حالت می توان از روش های پیکرتراشی برای تخلیه چربی قسمت های شکم و پهلو استفاد کرد تا در نهایت ظاهری ایده آل و زیبا را به بدن خود ببخشید.

تزریق چربی در کارن کلینیک

برخی افراد برای دریافت نتیجه بهتر، چربی های خارج شده از قسمت های مورد نظر را به قسمت های دیگر بدن مثل صورت و گونه تزریق میکنند که به علت اینکه این چربی ها از بدن خود فرد تامین شده است عوارض بسیار کمتری برای شخص به همراه خواهد داشت.

کاربردهای تزریق چربی برای قسمت های بدن

از این روش کم خطر برای زیباسازی نواحی مختلف بدن می توان بهره گرفت، در ادامه به معرفی برخی قسمت ها جهت تزریق ژل می پردازیم

 • از تزریق چربی برای از بین بردن چین و چروک های پوست صورت می توان بهره گرفت.
 • از روش تزریق چربی می توان برای از بین بردن خط لبخند و زیباسازی ناحیه دور لب استفاده کرد.
 • با تزریق چربی طبیعی بدن به قسمت های سینه و باسن میتوان تغییر شگرفی در ظاهر این اندام ها ایجاد نمود.
 • با استفاده از چربی می توان جای جوش و فرو رفتگی های پوست را به خوبی از بین برد.
 • با این روش می توان برای فک و صورت زاویه ایجاد کرد تا به زیبایی این قسمت چندبرابر افزوده شود.
 • تزریق چربی به لب ها می تواند باعث ایجاد برجستگی و زیبایی در این ناحیه شود.

مراحل استخراج چربی از بدن

پیش از شرح مراحل استخراج چربی از بدن لازم است دررابطه با روش مورد استفاده برای این امر توضیحاتی را ارائه دهیم، خارج کردن چربی ازبدن با روش لیپوماتیک انجام می شود، لیپوماتیک روش پیشرفته و سازمان یافته لیپوساکشن است که اینک با بکارگیری دستگاه و روش مناسب با کمترین ضرر چربی های اضافه بدن را خارج و برای تزریق به بخش های دیگر آماده می کند.

در مرحله اول برای استخراج چربی لازم است تا پزشک زمینه ورود دستگاه به بدن را فراهم کند، پزشک با استفاده از بی حسی موضعی یا عمومی بدن فرد را برای انجام عمل آماده می کند.

پس از آن برش کوچکی در ناحیه مورد نظر به منظور ورود دستگاه به بدن ایجاد می کند.

در مرحله بعد لوله کانولا را وارد بدن شخص می نماید، لوله کانولا قسمتی از دستگاه می باشد که وظیفه شکستن بافت چربی زیرپوست و خارج کردن آن را بر عهده دارد.

بیشتر بخوانید:  تفاوت بینی گوشتی و استخوانی چیست؟ + عکس

در روش لیپوساکشن برای جدا کردن چربی ها از بدن، آنها را با استفاده از روش های مخصوص گرم کرده و پس از آن خارج می نمودند که دراین صورت این چربی ها برای استفاده در بخش ای دیگر بدن مناسب نبود.

اما لیپوماتیک چربی هارا با دمای متعادل خارج کرده وبه همین دلیل می توان از این چربی ها برای فرم دهی به بخش های دیگر بدن از جمله سینه، باسن، لب ها، گونه و دیگر قسمت ها استفاده کرد.

لیپوساکشن

نکته ای که در اینجا باید یادآوری شود این است که معمولا چربی مورد نیاز از قسمت هایی مانند شکم و پهلوها تامین میشود، به این علت که چربی های این قسمت در مقابل ازبین رفتن به روش عادی (ورزش، رژیم غذایی) مقاومت می کنند، به همین دلیل پس از تزریق به قسمت های دیگر بدن نیز به علت همین مقاومت خوب نتیجه مطلوبی را برای شخص به ارمغان خواهد آورد.

چه کسانی از روش تزریق چربی نباید استفاده کنند

پیش از پاسخ به این سوال باید یادآورشد که پزشک برای بدست آوردن چربی از بدن فرد نیاز به بی حس کردن این قسمت و یا در بعضی موارد بی هوشی موضعی دارد.

بنابراین افرادی که سابقه بیماری های قلبی و عروقی، دیابت ویا اضافه وزن می باشند، نمی توانند از این روش استفاده نمایند.

استفاده از چربی های استخراج شده برای تزریق به بدن

چربی هایی که ازبدن توسط دستگاه لیپوماتیک استخراج می شوند معمولا داری ناخالصی هایی هستند و به همان صورتی که خارج می شوند قابل استفاده نیستند.

پزشک به کمک دستگاه سانتریفیوژ این چربی هارا فراوری و آماده تزریق به قسمت های دیگر بدن می نماید.

پس از آماده سازی چربی ها نوبت به تزریق به بخش مورد نظر می رسد، مقدارچربی تزریق شده وزاویه تزریق بستگی به مهارت و تشخیص پزشک دارد.

معمولا درصدی از چربی تزریق شده توسط بدن جذب خواه شد، به همین دلیل پزشک برای رسیدن به نتیجه مطلوب مقداری بیش از آنچه مورد نیاز آن قسمت است را تزریق میکند.

در زمان تزریق به گونه ممکن است شخص احساس کند که گونه های وی بیش از اندازه برجسته شده است اما با توجه به نکته ای که پیش از این گفتیم با گذشت مدت زمانی حدود40 تا 60 روز از تورم این ناحیه کاسته شده و به حالت طبیعی باز خواهد گشت.

تزریق گونه

آیا تزریق چربی نیاز به تمدید دوره ای دارد؟

مدت زمان ماندگاری چربی گونه بعد از تزریق به عوامل متعددی از جمله شیوه زندگی و برنامه روزانه و ورزشی، رژیم غذایی، ثبات وزنی و عوامل این چنینی بستگی دارد، اما بصورت کلی طبق تجربه می توان گفت تا حدود12 ماه پس از انجام تزریق باقی واهد ماند.

بیشتر بخوانید:  چرب شدن پوست بینی

از عوامل دیگری که برروی ماندگاری نتیجه تزریق برگونه تاثیر دارد می توان به مقدار چربی تزریق شده و درصد مقاومت چربی در برابر ازبین رفتن اشاره کرد.

 مزایای تزریق چربی در زیباسازی گونه

 • با توجه به اینکه چربی مورد تزری از بدن خوده فرد بدست می آید، بدن نسبت به آن واکنش کمتری نسبت به تزریق ژل و فیلر نشان می دهد.
 • مزیت دیگر استفاده از چربی های بدن خوده شخص برای تزریق به بخش های مختلف بدن ازجمله گونه می توان به این مهم اشاره کرد که با توجه به اینکه چربی از بدن خوده فرد استخراج می شود، این چربی زودتر به بدن جوش میخورد و ماندگازی طولانی تری نسبت به روش های دیگر دارد.
 • طبق مشاهدات نتیجه ها از عمل های انجام شده استفاده از چربی برای فرم دهی گونه می توان دریافت که این عمل بافت طبیعی تری را برای این عضوایجاد میکند، در صورتی که اگر برای فرم دهی از بوتاکس، ژل یا فیلر استفاده شود خواهید دید که بافت کاملا غیرطبیعی و سفت می باشد
 • عوارض استفاده از این روش نسبت به روش های دیگر بسیار کم و نزدیک به صفر است و همچنین امکان مشاهده حساسیت وعفونت در ناحیه تزریق شده بسیار کم می باشد.
 • هزینه انجام زیباسازی گونه با استفاده از روش تزریق چربی نسبت به روش های دیگر مانند تزریق ژل و فیلر بسیار کمتر است.
 • دوره نقاهت بعد از انجام این تزریق نهایتا مدت 3 تا 5 روز می باشد و پس ازآن می توان به زندگی عادی بازگشت، البته این مدت به عواملی چون مقدار چربی تزریق شده،ناحیه ای که چربی از آن استخراج شده متفاوت است.

قبل و بعد از عمل تزریق به گونه

روش های دیگر زیباسازی گونه

برای فرم دهی و زیباسازی گونه از روش های دیگری نیز می توان استفاده نمود، یکی از این روش ها تزریق ژل و دیگر فیلرها به این ناحیه می باشد.

باید به خاطر داشته باشید که برای انجام این روش نیاز به بیهوشی عمومی نیست و با سرعت بیشتری نسبت به روش تزریق چربی انجام خواهد شد، اما امکان پخش شدن ژل و برهم خوردن تقارن گونه ها در این روش وجود دارد.

روش دیگری که به جهت زیباسازی گونه ها مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از پروتزهای سیلیکونی برای فرم دهی به این قسمت است.

ماندگاری در این روش از همه روش های گفته شده بیشتر است ومسئله جابه جایی یا پخش شدن را نیز در این روش شاهد نیستیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *