عمل فانتزی بینی

عمل بینی فانتزی چیست؟|صفرتاصد بینی فانتزی

امروزه عمل بینی یکی از پر طرفدار ترین مدل های جراحی در حوزه زیبایی و پزشکی شده است که سالانه  افراد زیادی مشتاق به انجام آن هستند .

با توحه به اینکه بینی برجسته ترین عضو صورت است، اگر با دیگر اعضای صورت همخوانی نداشته باشد، جذابیت و زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار خواهد داد. به همین جهت سالانه افراد زیادی اقدام به انجام عمل بینی با هدف رفع عیوب ساختاری و ظاهری بینی می نمایند.

شاید جالب باشد که بدانید جراحی بینی، انواع مختلفی دارد و یکی از مدل های آن عمل بینی فانتزی است که به دلیل داشتن ظرافت زیاد در بین بانوان طرفداران زیادی دارد. اما دقیقا در نقطه مقابل این مدل در بین مردان طرفداران کمتری دارد.

در ابن مقاله قصد داریم روش های انجام عمل بینی فانتزی و عوارض احتمالی ناشی از این عمل را برای افراد شرح دهیم.

مدل فانتزی یکی از انواع رینوپلاستی

برای اینکه بتوانید بهترین شکل را برای بینی جدیدتان انتخاب کنید باید در مورد فرم های مختلف بینی و مدل های آن اطلاعات کافی داشته باشید. همچنین انتخاب مدلی که با چهره شما تناسب داشته باشد بسیار مورد اهمیت است.

برای انتخاب مدل بینی باید به فرم صورت بخصوص چانه ، گونه ها ، لب ها و چشم ها دقت کرد. هدف از توجه کردن به این نکته ها انتخاب فرمی است که علاوه بر حفظ تقارن چهره بیشترین هماهنگی را با دیگر اعضای چهره داشته باشد.

 

عمل فانتزی بینی

انتخاب روش مناسب عمل بینی برای بینی فانتزی

در مجموع می توان گفت که عمل بینی به دو روش باز و بسته انجام میشود. انتخاب بهترین روش برای رسیدن به نتایج ایده آل توسط پزشک جراح برگزیده میشود.

روش بسته رینوپلاستی معمولا در عمل هایی مورد استفاده قرار می گیرد که مشکلات بینی جزئی بوده و نیاز به اعمال تغییرات زیادی نیست.

روش باز عمل بینی زمانی استفاده می شود که بینی نیاز به تغییرات زیادی دارد و به منظور برطرف کردن عیوب ظاهری و ساختاری و رفع مشکلات تنفسی استفاده از روش های دیگر امکان پذیر نیست.

بیشتر بخوانید:  عوارض عمل بینی کدامند؟ + توصیه هایی برای کاهش آنها

هرکدام از روش ذکر شده دارای مزایا و معایب مخصوص به خود می باشند، اما معمولا عوارض عمل بینی برای افرادی که بینی آنها با روش باز عمل می شود بیشتر است.

جالب است بدانید که برای بوجود آوردن فرم فانتزی روی بینی از روش باز استفاده می شود. دلیل این انتخاب را می توان بیشتر بودن دسترسی پزشک به بافت های غضروفی-استخوانی بینی مطرح کرد.

 

جراحی بینی ، مدل های مختلفی دارد از جمله

 • عمل بینی طبیعی
 • عمل بینی فانتزی ( عروسکی )
 • عمل بینی نیمه فانتزی
 • عمل بینی فرانسوی، باربی و…

 

عمل بینی فانتزی چیست؟

زمانی که رینوپلاستی با هدف اصلاح ظاهر بینی و بوجود آوردن ویژگی های فرم فانتزی بینی انجام شود، عمل بینی فانتزی انجام شده است.

ویزگی های بینی فانتزی

بینی فانتزی را می توان از کوچک بودن آن و داشتن زاویه زیاد با لب بالا (سربالا بودن) شناخت. همچنین این بینی دارای ظرافت زیادی است.

زاویه بینی فانتزی با لب بالا در حالت نرمال بین 90 تا 100 درجه میباشد به طوریکه بینی از نیم رخ دارای قوس زیادی خواهد بود.

انجام جراحی بینی فانتزی نیاز به دقت و مهارت بسیار بالای پزشک دارد. پس در انتخاب جراح خود باید وسواس زیادی به خرج دهید، نداشتن مهارت کافی جراح در زمان این عمل احتمال درگیر شدن فرد با مشکلات تنفسی به علت کوچک شدن بیش از حد حفره های بینی وجود دارد.

 

بهترین کاندیدا برای عمل بینی فانتزی

بهترین کاندیدا از نظر پزشکان افرادی هستند که دارای بینی استخوانی با پوستی نازک هستند. همچنین افرادی که دارای استحکام لازم در بافت استخوانی بینی هستند نیز از جمله افراد مناسب برای داشتن بینی فانتزی تلقی می شوند.

با توجه به نکته ای که در مورد بهترین کاندیدا برای بینی فانتزی مطرح کردیم می توان گفت ایجاد فرم فانتزی در بینی های گوشتی به علت نداشتن استحکام کافی در بافت غضروفی-استخوانی بینی و ضخیم بودن پوست امری دشوار است.

معمولا پزشک در جلسات مشاوره قبل از رینوپلاستی، بینی فرد را از لحاظ ضخامت پوست، استحکام استخوان، شدت قوز موجود در تیغه بینی و شرایط مسیرد تردد هوا (حفره های بینی) بررسی می کند و بر این اساس تشخیص می دهد که آیا فرم فانتزی برای این بینی مناسب هست یا خیر.

بیشتر بخوانید:  عمل پولیپ بینی+علائم و معرفی بهترین روش جراحی پولیپ

عمل بینی به صورت فانتزی

مراقبت ها و اقدامات قبل از عمل

افرادی که قصد عمل بینی دارند باید خود را مستلزم رعایت برخی از مراقبت های قبل عمل بدانند تا بهترین نتیجه را از عمل خود کسب کنند ، موارد زیر جزو مهم ترین اقدامات و مراقبت های قبل از عمل است که هر فردی که عمل بینی را در پیش دارد باید آن ها را رعایت کند :

 • انتظاراتی که از مدل و فرایند عمل خود دارند را با جراح خود در میان بگذارند.
 • باید از جراح خود در عمل مدل فانتزی انتظارات واقع گرایانه ای داشته باشند از انتظارات کورکورانه جلوگیری کنند.
 • جراح قبل عمل برای فرد متقاضی عمل بینی آزمایش هایی تجویز می کند فرد باید این آزمایش ها را در اسرع وقت انجام دهد و جواب آن را برای جراح ببرد.
 • حتماً با پزشک قرص ها و داروهایی را که مصرف می کند در میان بگذارد به طور مثال باید دو هفته قبل از عمل جراحی مصرف آسپرین یا داروهایی که در آن آسپرین وجود دارد مانند پروفن را قطع نماید چون وجود این داروها در خون باعث خونریزی و قطع شدن آن در طی عمل میشود.
 • از دو هفته قبل از عمل باید مصرف سیگار و دخانیات دارای نیکوتین را قطع کند.
 • اکیدا دو هفته قبل از قبل مصرف الکل باید قطع شود.
 • در زمان مشاوره با جراح حتماً اگر مبتلا به بیماری هایی مثل بیماری قلبی عروقی یا بیماری‌ های دیگری هستید با پزشک خود در میان بگذارید.

 

اقدامات ضروری چند ساعت قبل از عمل

 • فرد به هیچ وجه نباید ۸ ساعت قبل از عمل بینی خود چیزی بخورد یا بنوشد.
 • فرد باید زمان عمل کاملا ناشتا باشد.
 • چهره بانوان در زمان عمل باید فاقد هرگونه لوازم آرایشی باشد.
 • استفاده از وسایل و هرگونه زیورآلات فلزی در زمان عمل ممنوع می باشد.
 • متقاضی عمل بینی ترجیحا با خود لباس های آزاد و بدون دکمه همراه داشته باشد تا زمان مرخصی و پوشیدن آنها اذیت نشود.
 • متقاضی باید تمام آزمایشات و مدارک پزشکی خود را با خود در روز عمل همراه داشته باشد .
بیشتر بخوانید:  ورم ناشی از عمل بینی از چیست؟| دلایل و راه های کاهش تورم

 

اقدامات و مراقبت های بعد از عمل

 • مصرف درست و به موقع داروهایی که پزشک تجویز کرده است.
 • مصرف نکردن داروهایی مثل آسپرین چون باعث به وجود آمدن کبودی در صورت میشود.
 • رعایت در خوردن و نوشیدن باید از خوردن غذاهای سفت و سخت خیلی تند و … جلوگیری کرد و از نوشیدن ، نوشیدنی های داغ ، الکل و … امتناع کرد.
 • استراحت درست و ضربه نخوردن به بینی بسیار مهم است، در زمان استراحت دو بالشت زیر سر خود بگذارید.
 • هرگز پانسمان بینی خود را خیس نکنید، چون تورم را بیشتر میکند.
 • از مصرف دخانیات و سیگار هم پرهیز کنید، حداقل به مدت دو هفته بعد از جراحی.

 

عمل بینی فانتزی

 

سه قدم تا رسیدن به بهترین جراح

همانطور که گفته شد قبل از عمل سعی کنید با جراحان زیادی مشورت کرده و تحقیق کنید تا هم آگاهی خود بالاتر رسیده و هم نتایج مطلوب تری داشته باشید.

در اولین قدم  می ‌توانید نام جراحی که مدنظر تان است یا به طور مثال بهترین جراح بینی در تهران را در اینترنت سرچ کنید.

در دومین قدم  رزومه و نمونه کارهای جراحان به خصوص نمونه کارهای عمل مدل بینی فانتزی آنها را ببینید و در صورت امکان با خود جراح یک مکالمه داشته باشید .

دو سومین قدم اگر شد با افرادی که قبلاً پیش جراح انتخاب شده عمل بینی فانتزی خود را انجام داده‌اند مشورت کرده و نظرشان را از نتایج عمل جویا شوید.

 

هزینه عمل بینی فانتزی

هزینه عمل بینی فانتزی به طور کل به دلیل دقت بالایی که نیاز دارد بیشتر از عمل بینی طبیعی است .

جدا از توجه به مدل مورد نظر متقاضی هزینه عمل دارای  فاکتورهایی مثل شهر سکونت شما ، میزان مهارت و معروفیت دکتر شما و مدل بینی (استخوانی یا گوشتی) و ضخامت پوست بینی شما بستگی دارد.

 

عمل بینی از جمله عمل های پر ریسک است اما با انتخاب بهترین پزشک ها می ‌توانید ریسک آن را به حداقل برسانید سعی کنید بهترین پزشک را برای عمل بینی خود انتخاب کنید تا نتایجی مطلوب تر داشته باشید.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *