چه کسانی مناسب عمل بینی هستند

عمل بینی مناسب چه کسانی است و برای چه افرادی خطرناک است؟

آیا شما کاندید مناسب عمل بینی هستید؟ عمل بینی یکی از پرطرفدار ترین عمل های زیبایی است که افراد زیادی در سراسرکشور به علت های مختلف اقدام به انجام این عمل می نمایند.

رینوپلاستی میتواند با هدف زیبایی یا رفع مشکلات ساختاری بینی انجام شود، اما نکته قابل توجهی که افراد قبل از تصمیم به انجام این عمل باید به آن توجه کنند این است که آیا کاندید مناسبی برای رینوپلاستی هستند؟

افراد مناسب عمل بینی

عمل بینی مناسب چه کسانی است؟

عمل بینی برای چه افرادی خطرناک است؟

ویژگی های فرد مناسب برای عمل جراحی بینی چیست؟

اینها سوالاتی هستند که هرکس که قصد انجام عمل جراحی بینی را دارد از خود میپرسد. موارد مختلفی وجود دارد که با دانستن آنها می توانید تشخیص بدهید که فرد مناسبی برای عمل بینی هستید یا خیر، در این مقاله قصد داریم افراد مناسب یا نامناسب برای عمل بینی را معرفی کنیم تا راحت تر بتوانید در مورد انجام رینو پلاستی تصمیم بگیرید.

یکی از ویژگی های افرادی مناسب برای عمل بینی این است که فرد باید از سلامت جسمانی و روانی مناسبی برخوردار باشد، علت اهمیت این ویژگی این است که عمل بینی یکی از عمل های سنگین و تهاجمی می باشد و در صورتی که فرد از سلامت جسمانی خوبی برخوردار نباشد در روند عمل و طی گذراندن دوره نقاهت بعداز عمل بینی با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد.

چه افرادی کاندید مناسبی برای عمل بینی هستند؟

همانطور که اشاره کردیم انجام عمل بینی می تواند با انگیزه های مختلفی از سوی افراد صورت بگیرد. در اینجا به برخی از این ویژگی ها اشاره می کنیم:

افراد دارای مشکلات تنفسی

اگر در حالت عادی برای نفس کشیدن دچارمشکل هستید و احساس گرفتگی در این ناحیه را دارید، شما فرد مناسبی برای انجام این عمل هستید به این علت که عمل بینی با رفع انحرافات و مشکلات ساختاری بینی، مشکلات تنفسی شمارا مرتفع خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:  چرب شدن پوست بینی

رفع عیوب ظاهری

برخی دیگر از افراد اصلح برای عمل بینی با هدف رفع عیوب ظاهری از جمله نا متقارن بودن بینی، بزرگ بودن بینی، داشتن قوز زیاد روی تیغه بینی یا افتاده بودن بینی قصد انجام عمل بینی را دارند که این افراد هم با انجام رینوپلاستی می توانند این مشکلات را نیز برطرف کنند

همچنین افرادی که رینوپلاستی را صرفا با هدف زیبایی و تغییر شکل به جهت برقراری تناسب چهره و افزایش زیبایی انجام می دهند نیز می توان در دسته افراد مناسب برای انجام عمل بینی دانست.

قبل و بعد از عمل بینی

دیگر کاندیدهای مناسب عمل جراحی بینی

موارد دیگری از جمله ویژگی های زیر را نیز به این ویژگی ها اضافه کنید:

  1. افرادی که به علت بالارفتن سن دچار افتادگی در این ناحیه شده اند.
  2. افرادی که ذهینت و تصورات واقع بینانه نسبت به عمل بینی و نتیجه آن دارند.
  3. افرادی که سن مناسبی برای انجام عمل بینی دارند.
  4. افرادی که اطلاعات کافی در مورد عمل بینی دارند و درهرمرحله با دید باز تصمیم می گیرند.
  5. افرادی که از شرایط فعلی بدن خود در مورد حساسیت ها، آلرژی ها و بیماری ها اطلاع کافی دارند.

سن مناسب برای انجام عمل بینی

یکی از ویژگی های مهم دانستن سن مناسب متقاضی عمل بینی است، در اینجا باید بگوییم اگر فردی هستید که در سن بلوغ هستید اصلا به سراغ عمل بینی نروید چون تمام زحمات خود را از بین خواهید برد.

ظاهر و اندام های افرادی که در سن بلوغ هستند دائما درحال رشد است و با گذشت زمان دستخوش تغییر می شود. اگر در سنین نوجوانی اقدام به انجام عمل بینی کنید با گذشت مدتی بینی شما از حالت زیبا و تغییر یافته خارج می شود.

بیشتر بخوانید:  تفاوت بینی گوشتی و استخوانی چیست؟ + عکس

به همین دلیل پزشکان توصیه می کنند انجام رینوپلاستی را به بعد از دوران نوجوانی و بلوغ انجام دهید تا از تاثیرات آن بصورت بلند مدت بتوانید استفاده کنید.

چه افرادی نباید عمل بینی انجام دهند؟

در قسمت قبل به بیان نکته هایی در مورد ویژگی افراد مناسب برای عمل بینی اشاره کردیم. اما جالب است بدانید پزشک فقط با بررسی موارد زیر و درصورت مساعد بودن شرایط مجوز انجام عمل بینی را صارد می کند. در صورتی که شرایط نامناسب باشد یا پزشک احساس کند که عمل بینی سلامت فرد را به خطر می اندازد اجازه عمل را نخواهد داد. اما مواردی که پزشک آنها را بررسی می کند کدامند؟

1-افراد دارای بیماری های خاص

بررسی سلامت جسمانی فرد پیش ازعمل بینی از جمله مواردی است که پزشک با وسواس و دقت زیادی اقدام به انجام آن می نماید، به دلیل اینکه کوچکترین مشکلات در فرد احتمال بروز و افزایش خطرات عمل را برای فرد افزایش می دهد.

از طرفی اگر فرد دچار بیماری باشد باید بررسی شود که آیا این بیماری در روند عمل و بعد از آن برای فرد مشکلی ایجاد می کند یا نه، بعد از بررسی تمام جنبه ها و اطمینان ازبه خطر نیافتادن سلامت فرد، اجازه عمل بینی را صادر خواهد کرد.

درنتیجه افرادی که دارای بیماری های خاص هستند ویا ازداروهای خاصی استفاده میک نند حتما باید به پزشک اطلاع دهند تا او بتواند همه تصمیمات لازم را اتخاذ کند.

2-افرادی که از دخانیات استفاده می کنند

افرادی که از سیگار و قلیان بصورت عادی استفاده میکنند، کاندید مناسبی برای انجام عمل بینی نیستند به دلیل اینکه استفاده از دخانیات بر سیستم عصبی بدن تاثیر میگذارد و روند بهبودی فرد راطولانی می کند.

بیشتر بخوانید:  عمل بینی غضروفی استخوانی

سیگارکشیدن

طبق توصیه پزشکان این افراد از حداقل 3هفته قبل از عمل بینی باید از مصرف هرگونه دخانیات خود داری کنند تا ازبروز هرگونه مشکل جلوگیری شود.

3-افراد کم سن و سال

توصیه می شود افراد زیر 18 سال که در سن رشد هستند تا ثابت شرایط شرایط ظاهری و اتمام دوره نوجوانی برای انجام عمل بینی صبر کنند. پس اگر از این دسته افراد هستید برای رینوپلاستی عجله نکنید.

البته به این نکته نیز باید اشاره کنیم که به علت اینکه فرد در عمل بینی بیهوش خواهد شد، افراد با سن بالاهم مناسب برای انجام عمل بینی قلمداد نمی شوند.

4-افرادی که واقع بین نیستند

افرادی که هیچ وقت از ظاهر خود احساس رضایت نمی کنند یا انجام عمل بینی را با هدف داشتن بینی ای بی نظیر و خارق العاده انجام می دهند.

د رعمل بینی تنها زیبایی بینی مهم نیست، در کنار این مسئله تناسب بینی با دیگر اجزای صورت است که به زیباشدن شما و جذاب شدن چهره شما کمک می کند. بنابراین فرد باید از نتیجه عمل بینی انتظار معقول داشته باشد.

5-افراد دارای اضافه وزن

این افراد نیز نباید اقدام به عمل بینی نمایند زیرا اثرات بیهوشی و سنگینی عمل بر سلامت آنها تاثیر گذار است.

6-ورزشکاران

افرادی که در رشته های سنگین مثل کشتی، فوتبال، والیبال یا ورزش های تهاجمی فعالیت می کنند نیز کاندید مناسبی برای عمل بینی نیستند. به این دلیل که بعد ازرینوپلاستی بینی آسیب پذیر می شود. در صورتی در زمان ورزش براثر فشار یا ضربه غضروف بینی دچار آسیب دیدگی بشود قابل ترمیم نبوده و به شدت بر روی چهره فرد تاثیر منفی می گذارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *