لیفت سینه با کارن کلینیک

لیفت سینه چیست؟همه چیز در مورد مزایا، معایب، روش ها

لیفت سینه یا (breast lift)  یکی از دغدغه هایی است که ذهن بانوان را به خود مشغول کرده است، افتادگی سینه بر اثر عوامل مختلف از جمله بالا رفتن سن، بارداری، شیردهی و یا نوسانات زیاد وزن ممکن است صورت گیرد.

داشتن سینه هایی با فرم طبیعی بر روی زیبایی افراد بسیار تاثیر گذار هست از همین رو بانوان به شدت به دنبال راه هایی هستند که با استفاد از آن بتوانند شکل ظاهری سینه های خود را به زیباترین حالت خود مبدل کنند.

اما اطلاع نداشتن از روش ها به جهت رسیدن به این مقصود و ترس از نام تقارن شدن سینه ها یا عوارض عمل از عواملی است که هرکسی را برای انجام عمل یا تغییرات در بدن خود دچار شک و شبهه می کند.

روش لیفت سینه

در این مقاله قصد داریم در رابطه با لیفت سینه و روش های مربوط به آن و همچنین عوارض و مراقبت های پیس و پس از عمل به شرح تفصیلی بپردازیم.

تعریف لیفت سینه

لیفت سینه یکی از روش هایی است که امروزه برای برطرف کردن چین و چروک ها و افتدگی ها در این ناحیه و البته بخشیدن زیبایی و جوانی به این اندام مورد استفاده قرار می گیرد.

برخی افراد دارای سینه هایی به شدت افتاده هستند که این امر علاوه بر کاهش اعتماد به نفس در این افراد به علت نداشتن اندام زیبا موجب بروز برخی مشکلات از جمله احساس فشار و درد در ناحیه گردن و شانه ها یا احساس سوزش و عرق سوز شدن در زیر شانه ها می شود.

در نتیجه لیفت سینه علاوه بر مورد استفاده قرار گرفتن برای جوانسازی به دلایل رفع مشکلاتی از این دست نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

افرادی که باید این لیفت را انجام دهند

لیفت سینه معمولا به افرادی توصیه می شود که افتادگی سینه در آنها به درجه بالایی رسیده باشد که معمولا این موضوع در افراد مسن بیشتر دیده می شود

این افراد به علت بالا رفتن سن و از دست رفتن چربی گوست دراین ناحیه دچارافتادگی سینه شده اند یا افراد جوانی که بر اثر عوامل مختلف از جمله نوسانات وزن، بارداری یا شیردهی دچار این مشکل شده اند.

افرادی هستند که مناسب برای انجام عمل لیفت سینه هستند و با کمک این عمل میتوانند شکل ظاهری سینه خودرا به حالت طبیعی دربیاورند و از حالت افتاده  خارج نمایند.

البته لازم به ذکراست که لیفت سینه به تنهایی برای انجام کلیه تغییرات مورد نظر در این ناحیه مناسب نیست وبه طورمثال درصورتی که افراد بخواهند سایز سینه را افزایش یا کاهش دهند باید از روش های جراحی استفاده شود.

نکته مهم دیگر در این راستا این است که افرادی که قصد انجام این عمل را دارند باید از سلامت عمومی برخوردار باشند تا عوارض این عمل به حداقل برسد.

راه های مورد استفاده برای این روش

روش های مختلفی برای انجام عمل لیفت سینه مورد استفاده قرار می گیرد، اینکه کدام روش شمارا به اهداف و نتیجه دلخواه خواهد رساند موضوعی است که توسط پزشک با توجه به شرایط فیزیکی فرد و درنظر گرفتن علایق فرد مورد انتخاب قرار می گیرد.

در ادامه به معرفی و بررسی جنبه های مختلف هر یک از روش های لیفت سینه می پردازیم.

بیشتر بخوانید:  ورم ناشی از عمل بینی از چیست؟| دلایل و راه های کاهش تورم

قبل و بعد از عمل سینه

لیفت سینه به استفاده از نخ

در این روش از نخ های جراحی برای فرم دهی به سینه استفاه می شود. به این صورت که پزشک در جلسه مشاوره با توجه به هدف مورد نظر شما از انجام این عمل نقطه های ورود نخ به این ناحیه را مشخص میکند.

پس از آن نخ ها را از نقاط مشخص شده وارد پوست کرده و سینه را به فرم دلخواه شما تبدیل خواهد کرد.

طبق بررسی هایی که بر روی افرادی که سینه خود رابا استفاده از این روش فرم دهی کرده اند انجام شده است، ماندگاری عمل لیفت سینه با استفاده نخ چیزی در حدود 12 تا 24 ماه است.

نکته ای که در این روش مهم است این است که استفاده از نخ برای لیفت سینه از جمله روش های موقتی لیفت سینه می باشد، و زمانی که این نخ ها جذب بدن شوند اثرات آن ها از بین خواهد رفت و پس از آن نیاز به تمدید مجدد است.

معلمولا افراد جوانی که قصد بارداری دارند یا به هر دلیلی قصد انجام لیفت سینه با استفاده از روش های جراحی را ندارند بسیارایده آل است.

این عمل با استفاده روش جراحی

این روش معمولا برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که دچار افتادگی شدید درناحیه سینه هستند و همچنین قصد دارند بصورت دائمی و یا بلند مدت از تاثیرات لیفت سینه استفاده کنند.

این عمل با بیهوشی عمومی فرد صورت می گیرد و پس از آن پزشک با توجه به اهداف عمل اقدام به ایجاد برش هایی در این ناحیه می کند تا شکل ظاهری سینه را به حالت دلخواه تبدیل کند.

برش هایی که در این ناحیه ایجاد می شود با توجه به اهداف عمل متفاوت خواهد بود و تشخیص استفاده از کدام روش بر عهده پزشک متخصص خواهد بود

انواع برش هایی که برای این مهم استفاده می شود می توان به این سه مورد اشاره کرد

  • برش دایره ای که در اطراف هاله سینه ایجاد می شود
  • برش دایره ای به همراه برش عمودی که برش دایره ای در ناحیه هاله سینه و برش عمودی در زیر هاله سینه ایجاد خواهد شد
  • روش سوم این است که علاوه بر برش های دایره ای و عمودی یک برش افقی نیز در زیر سینه ایجاد می شود.

پس از بوجود آمدن برش ها در این ناحیه پزشک اقدام به بالا کشیدن سینه می نماید، در این عمل هیچگونه آسیبی به عروق و یا قسمت های حساس سینه نمی رسد.

در مرحله بعد از کشیدن پوست سینه و قرار گرفتن آن در نقطه مورد هدف پزشک پوست اضافه را از بدن جدا می نماید و سینه را در همانجا ثابت می کند و با استفاده از بخیه جراحی را به اتمام می رساند.

لازم به ذکر است که پزشک معمولا برش ها را در نقاطی ایجاد می کند که مشخص نباشد و ظاهر بدی را برای این اندام بوجود نیاورد، اما در بعضی موارد ممکن است برش هایی روی سطح سینه انجام شود که در این صورت با توجه به عمیق نبودن این برش ها با گذشت مدت کوتاهی پس از جراحی اثر آن ها از بین خواهد رفت.

جراحی لیفت سینه

این عمل معمولا چیزی در حدود 3 ساعت طول خواهد کشید و نکته اینجاست که نیازی به ماندن و بستری شدن فرد بصورت طولانی مدت در محل عمل نیست و بعد از انجام عمل فرد می تواند مرخص شود.

احتمال مشاهده تورم ویا احساس درد جزئی در این ناحیه از عوارض این عمل به حساب می آیند که به مرور زمان از بین خواهند رفت.

بیشتر بخوانید:  رفع قوز بینی

نتایج عمل لیفت سینه به روش ماستوپکسی به مدت طولانی با فرد همراه خواهد بود و مانند روش لیفت سینه با نخ نیاز به تمدید دوره ای ندارد، اما ثابت نگه داشتن وزن از جمله عاملی است که می تواند در ماندگاری طولانی این عمل مفید باشد.

لیفت سینه با استفاد از روش CACI

در این روش پزشک با استفاده از یک دستگاه مخصوص با ارسال فرکانس هایی به سینه فرد و با انتقال انرژی به بافت سینه باعث تغییر حالت سینه می شود.

اما اینکه این روش برای شما مناسب هست یا خیر یا اینکه چند جلسه برای رسیدن به اهداف مورد نظر نیاز دارید از مسائلی است که پزشک با توجه به درجه افتادگی سینه و نوع پوست شما تعیین می نماید.

بهبود ظاهر سینه با استفاده از روش تب سوزنی

استفاده از این روش به افرادی توصیه می شود که معمولا درناحیه سینه خود دچار افتادگی های شدید نیستند. به همین دلیل نیازی به استفاده از روش های سنگین جراحی نمی باشد.

لیفت سینه با روش تب سوزنی یکی از دیربازده ترین روش های این عمل است چراکه فرد برای رسیدن به نتیجه دلخواه باید دوره 20 تا 50 جلسه ای را بگذراند.

اما به این نکته نیز باید توجه بشود که این روش در بین دیگر روش ای لیفت سینه کمترین عوارض را دارد و مهم است که زیر نظر یک فرد متخصص انجام شود تا نتایج مطلوب حاصل شود.

با اینکه تعداد جلسات در این روش زیاد است اما معمولا فاصله بین جلسات در ابتدای شروع کار نزیدک به هم است و با گذشت زمان جلسات با فاصله زمانی بیشتری انجام خواهد شد.

 این نوع لیفت چه مزیت هایی دارد؟

یکی از مهم ترین مزیت های این عمل این است که کلیه افتادگی ها و چین وچروک های این ناحیه از بین خواهد رفت و در بهبود ظاهر کلی بدنی شما و افزایش اعتماد به نفس تاثیر زیادی خواهد داشت.

از دیگر مزیت های استفاده از این روش می توان به مواردی از جمله از بین بردن اثرات بارداری، شیردهی یا کاهش شدید وزن اشاره کرد.

زیبا سازی سینه در کارن کلینیک

معایب عمل لیفت سینه

انجام هرعمل و ایجاد هر تغییری در بدن عوارضی را به دنبال دارد اما اگر بخواهیم عوارض لیفت سینه را نام ببریم باید به مشاهده قرمزی، تورم یا احساس درد در این ناحیه اشاره کنیم. البته این عوارض طبیعی بوده و با گذشت مدت کوتاهی از انجام عمل از بین خواهند رفت.

نکته دیگر اینکه ممکن است اثرات داروهای بیهوشی نیز تا مدتی با فرد باشد اما این مورد هم با گذشت مدت کوتاهی از بین خواهد رفت.

لازم است ذکر شود اگر هرکدام از مواردی که به آن اشاره شد به مدت طولانی مشاهده گردید به پزشک خود مراجعه با وی در میان بگذارید و از همه مهم تر این است که حتما این عمل توسط فرد متخصص و با تجربه انجام شود تا عوارض آن برای فرد به حداقل برسد.

نکات ضروری پیش از این عمل

  1. پیش از انجام عمل با پزشک خود مشورت کنید و انتظارات خود را بطور کامل بیان کنید تا پزشک راحت تر بتواند شما را به نتیجه دلخواه برساند.
  2. اگر از دارو های خاصی استفاده می کنید یا دچار عارضه یا بیماری خاصی هستید حتما با پزشک در میان بذارید.
  3. به هیچ وجه در دوران بارداری یا شیردهی اقدام به انجام عمل لیفت سینه نکنید به این دلیل که در این دوران شرایط ظاهری سینه متغیر است و در صورت انجام لیفت سینه، تاثیرات آن از بین خواهد رفت.
  4. سابقه پزشکی خود از جمله عمل هایی که بر روی بدن خود انجام داده اید را به پزشک خود اطلاع دهید.
  5. از استعمال هرگونه دخانیات ویا استفاده از الکل به مدت حداقل 14 روز پیش از عمل خود داری نمایید.
  6. در صورتی که از داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین استفاده میکنید توصیه می شود در مورد این مهم با پزشک خود مشورت کنید و از استفاده از این داروها پیش از عمل خود داری نمایید.
  7. کلیه توصیه های پزشک را چه در رابطه با پیش از عمل و چه در مورد بعد از عمل به منظور رسیدن به نتیجه مطلوب موبه مو اجرا کنید تا به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید.
بیشتر بخوانید:  11 مورد از آزمایش های قبل از عمل بینی

هزینه انجام لیفت سینه چقدراست؟

برآورد هزینه این عمل به عوامل متعددی بستگی دارد. شهر محل زندگی، تخصص وشهرت پزشک مورد انتخاب شما، محل انجام عمل، شدت افتادگی سینه، روش مورد استفاده برای انجام عمل همه مواردی هستند که بر روی تعیین هزینه نهایی تاثیر گذار هستند.

با توجه به این که لیفت سینه از جمله عمل های زیبایی به شمار می رود، تحت پوشش بیمه ها قرار نمی گیرد و پرداخت تمام هزینه آن برعهده شخص خواهد بود.

لیفت سینه

تفاوت این نوع با پروتزسینه

بسیاری از افراد تصور میکنند که لیفت سینه با پروتز سینه تفاوتی ندارد و همان عمل با نام دیگری صورت می گیرد در صورتی که در لیفت سینه نمی توان سایزسینه را افزایش یا کاهش داد یا آن را پرتر کرد. تنها می توان از لیفت سینه برای سفت تر کردن بافت سینه و جوانسازی آن و همچنین رفع چین و چروک ها دراین ناحیه استفاده کرد.

در صورتی که افراد قصد دارن سایز سینه خود را افزایش دهند یا آن را پرتر کنند باید از پروتز سینه در کنار لیفت سینه برای رسیدن به نتیجه دلخواه استفاده کنند.

تاثیرات بارداری برروی سینه

دوره بارداری و شیردهی دوره های هستند که بیشترین تغییر را بر روی بدن بانوان ایجاد میکند، بنابراین انجام هرگونه عمل زیبایی پیش از بارداری تقریبا بیهوده بوده و با شروع این دوره از بین خواهند رفت.

به همین دلیل توصیه می شود انجام عمل های زیبایی به ویژه لیفت سینه را پس از گذشت دوران بارداری و شیردهی و یا حتی زمانی انجام دهید که دیگر قصد باردار شدن ندارید.

البته این نکته نیز باید گفته شود که اگر پیش از بارداری لیفت سینه را انجام نداده باشید با استفاده از روش های مختلف می توان تاثیرات بارداری و شیردهی را از بین برد.

جلو گیری از افتادگی سینه ها

برای جلوگیری از افتاده شدن سینه ها باید رژیم غذایی مناسبی را انتخاب کنید و همچنین از میل کردن غذاهای چرب دوری کنید، از طرفی داشتن برنامه منظم ورزشی می تواند تاثیر زیادی داشته باشد.

گفته می شود ماساژسینه ها با روغن هایی از جمله روغن زیتون، روغن خردل و یا ژل آلوئه ورا می تواند به استحکام بافت سینه ها کمک کند.

و نکته آخر در خصوص لیفت سینه این است که این عمل را درسنین زیر 18 سالگی نباید انجام داد، زیرا اندازه سینه ها هنوز تثبیت نشده و ممکن است نتیجه مطلوبی برای فرد حاصل نشود.

پزشکان توصیه می کنند انجام این عمل را به سنین بعد از بارداری و شیردهی موکول کنید تا از اثرات بلند مدت آن بتوانید استفاده کنید، اما در افرادی که بصورت ارثی سینه های افتاده ای دارند می توانند در سنین پایین نیز این عمل را انجام دهند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *