مشاوره عمل بینی

مشاوره رایگان قبل از عمل جراحی بینی

مشاوره عمل بینی یا Rhinoplasty consultation یکی از اقدامات مهم و حیاتی ای است که افرادی که قصد انجام عمل بینی را دارند باید انجام بدهند، اگر از آن دسته افرادی هستید که قصد انجام عمل بینی را دارید باید اطلاعات خود را درمورد جنبه های مختلف عمل بینی بالا ببرید.

باید اطلاع داشته باشید که چه نکاتی را باید رعایت کنید تا بتوانید بدن خود را برای عمل بینی آماده کنید، همچنین دانستن چگونگی انجام عمل بینی یا نحوه گذشتن دوره نقاهت به هرچه کمتر شدن استرس شما کمک میکند.

در این مقاله قصد داریم شما را با موضوعاتی که باید در مورد آنها با پزشکتان در جلسه مشاوره عمل بینی مطرح کنید، صحبت کنیم و شما را از دلایل اهمیت شرکت در جلسه های مشاوره آگاه کنیم.

همچنین میتوانید برای مشاوره رایگان عمل بینی در تهران با شماره: 09124442529 تماس بگیرید.

انتخاب پزشک مناسب قبل از مشاوره عمل بینی

مهم ترین اقدام برای افرادی که قصد انجام عمل بینی را دارند انتخاب پزشک مناسب بر اساس مدارک تحصیلی، بازدید وب سایت، پرس وجو از افرادی که قبلا عمل بینی انجام داده اند می باشد.

مشاوره قبل از عمل بینی

در این جلسه ضمن آشنایی پزشک با فرد در مورد مسائل مختلف و دیدگاه های طرفین از عمل بینی صحبت می شود. پزشک در این جلسه سعی می کند نقطه اشتراکی بین تصورات فرد از شکل جدید بینی و اصول واقع بینانه جراحی زیبایی بینی پیدا بکند و به او در انتخاب فرم ایده آل برای بینی کمک کند. همچنین به این موارد نیز توجه می شود.

بیشتر بخوانید:  عمل بینی مردان

در جلسات مشاوره به چه مواردی پرداخته میشود؟

زمانی که پزشک برای مشاوره مراجعه می کنید حتما به مواردی که در ادامه این مطلب اشاره می کنیم توجه کنید و در مورد هر کدام با پزشک خود مشورت کنید.

نوع بینی

در این جلسه نوع بینی فرد و مشکلات ظاهری آن مورد ارزیابی قرار می گیرد. همچنین در مورد شکل ایده آل فرد از شکل جدید بینی صحبت می شود تا پزشک بتواند شرایط فعلی بینی را با ایده آل فرد مقایسه کرده واو را از نتیجه عمل بینی مطلع سازد.

سن

پزشک در جلسه مشاوره قبل از عمل بینی سن فرد را سوال میکند. به این دلیل که اگر فرد به سن بلوغ نرسیده باشد امکان انجام عمل بینی را نخواهد داشت.

سوابق پزشکی

پزشک در جلسه مشاوره قبل از عمل بینی از سابقه بیماری هایی که فرد در گذشته مبتلا بوده است و داروهایی که تا کنون مصرف کرده است سوال می پرسد تا در صورت نیاز تدابیر لازم را بیاندیشد.

سلامت فرد

فرد در جلسات مشاوره باید در مورد بیماری هایی که به آنها مبتلا است به پزشک خود اطلاع دهد. از بیماری هایی که در عمل بینی اخلال ایجاد می کنند می توان به بیماری های قلبی و عروقی، کلیوی، دیابت، فشارخون بالا، سرطان، بیماری های کبدی و سابقه انواع سکته ها اشاره کرد.

عمل های قبلی

فردی که قصد انجام عمل بینی را دارد حتما باید تاریخچه ای از علت و زمان عمل هایی که پیش از این بر روی بدن خود انجام داده است را در اختیار پزشک قرار بدهد.

بیشتر بخوانید:  9 نکته مهم مراقبت های پیش از عمل بینی

هزینه عمل بینی

پزشک در جلسه مشاوره بعد از معاینه و بررسی بینی و مشخص شدن مسیر انجام عمل بینی، بر اساس تغییراتی که باید روی بینی انجام شود هزینه نهایی را به فرد اعلام می کند.

سابقه مصرف دارو

مصرف برخی داروها به ویژه داروهایی که مربوط به بیماری های خونی می شوند می توانند به شدت روی عمل بینی تاثیر بگذارند به همین جهت باید لیست داروهایی را که استفاده می کنید به پزشک خود معرفی کنید.

پزشک داروها را بررسی میکند درصورتی که تشخیص بدهد که ممکن است دارویی بر روی عمل بینی اثر بگذارد، جایگزین مناسبی را برای مدت کوتاهی برای او تجویز یا توصیه می نماید که مصرف آن دارو را تا بعد از عمل بینی قطع نماید.

فرد باید در مورد حساسیت های دارویی خود نیز اطلاعات کافی داشته باشید و پزشک خود منتقل کنید. اهمیت این موضوع در افرادی که مشکل حاد تنفسی دارند بیشتر از افراد عادی است.

سوالاتی که در جلسه مشاوره عمل بینی باید بپرسید

 • عمل بینی به چه روشی انجام می شود؟
 • نتیجه نهایی بعد از عمل بینی تا چه حد به حالت ایده آل من نزدیک است؟
 • برای انجام عمل بینی از قالب های کنترلی استفاده می شود؟
 • آیا پزشک در عمل زیبایی بینی اصول زیبایی شناختی را رعایت می کند؟
 • دوره نقاهت عمل بینی چقدر است؟
 • تا چه زمانی بعد از عمل بینی باید ازچسب استفاده کرد؟
 • برای انجام عمل بینی چند روز مرخصی لازم است؟
 • برای آماده سازی بدن قبل از عمل بینی از چه رژیم غذایی باید استفاده کنم؟
 • چه آزمایش هایی قبل از عمل بینی باید انجام بدهم؟
 • قبل از عمل بینی از چه داروهایی نباید استفاده کرد؟
 • آیا جای برش ها روی پوست باقی می ماند؟
 • آیا می توان تغییرات بینی را بدون بیهوشی انجام داد؟
 • برای کاهش تورم و کبودی بعد از عمل بینی چه باید کرد؟
 • چه مدت قبل از عمل بینی نباید سیگار کشید؟
 • نحوه چسب زدن بینی چگونه است؟
 • مدت زمان انجام جراحی بینی چقدر است؟
 • درصد نیاز به عمل بینی ترمیمی چقدر است؟
 • عوارض عمل بینی چیست؟
بیشتر بخوانید:  عمل بینی باز چیست؟

 

تیم دلسوز و باتجربه کلینیک زیبایی کارن در تمامی مراحل عمل بینی از مشاوره تا بهبودی کامل بعد از عمل بینی همراه افراد خواهند بود و در هر مرحل آموزش های لازم و نکته های مورد نیاز را در اختیار او خواهند گذاشت.

برای تماس با ما اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *