هزینه

هزینه عمل بینی 1401|قیمت جراحی زیبایی بینی + جدول تعرفه ها

همواره یکی از دغدغه های افرادی که قصد انجام عمل بینی را دارند این است که هزینه عمل بینی چقدر است یا اینکه چه عواملی بر افزایش یا کاهش هزینه های جراحی بینی تاثیر گذار است.

در این مقاله قصد داریم تمام جنبه ها و مواردی را که برروی قیمت عمل زیبایی بینی در 1401 تاثیر گذار است را بررسی کنیم.

پیشنهاد میکنیم برای اطلاع از قیمت دقیق عمل بینی مطابق با ساختار بینی شما، با شماره روبرو تماس بگیرید: 09124442529

هزینه عمل بینی

برخی افراد به دنبال کلینیک ها و پزشکانی هستند که برای عمل بینی هزینه کمتری دریافت می کنند، برعکس این موضوع نیز دیده شده است.

باید بگوییم هیچ ارزانی یا هیچ گرانی بی علت نیست، ممکن است یک پزشک تازه کار برای جذب و افزایش مراجعه کنندگان خود اقدام به دریافت هزینه کمتری برای انجام رینوپلاستی بنماید.

و یا ممکن است یک پزشک متخصص و با تجربه هزینه ای عادی و برابر با دیگر پزشکان دریافت کند. بنابراین توصیه می شود جدا از توجه به مقوله قیمت که حتما مهم و تاثیرگذار است به تجربه و سابقه عمل های پزشک توجه کنید تا بتوانید او را از لحاظ تخصص و تجربه مورد ارزیابی قرار بدهید.

تخمین حدودی هزینه عمل بینی در سال 1401 در تهران و شهرستان ها در جدول زیر نمایش داده شده است:

عمل بینی حدود قیمت
عمل بینی استخوانی شروع قیمت از 9 میلیون تومان
عمل بینی گوشتی شروع قیمت از 10 میلیون تومان
عمل بینی ترمیمی شروع قیمت از 12 میلیون تومان
عمل بینی فانتزی شروع قیمت از 15 میلیون تومان
عمل انحراف بینی شروع قیمت از 9 میلیون تومان

 

هزینه عمل بینی در تهران در سال 1401 چقدر است؟

هزینه عمل بینی در تهران در سال 1401 از مبلغ حدود 9 میلیون تومان تا 55 میلیون تومان در کلینیک ها و مراکز پزشکی مختلف انجام می شود.

 

عوامل تاثیر گذار در قیمت عمل بینی کدامند؟

هزینه عمل بینی بر اساس شرایط مختلف مکانی مرکز زیبایی یا مطب پزشک، تجربه و تخصص پزشک جراح، تجهیزات مورد استفاده پزشک جراح در عمل بینی، نوع عمل بینی، شدت تغییراتی که قرار است روی بینی انجام بشود، استفاده از داروی بیهوشی و عواملی از این دست مربوط می شود.

 

هزینه های قبل از عمل بینی شامل چه هزینه هایی است؟

برخی از هزینه های عمل بینی مربوط فعالیت هایی است که قبل ازعمل بینی باید انجام داد. در این قسمت به این هزینه ها اشاره می کنیم.

هزینه مشاوره عمل بینی

برخی پزشکان هزینه جلسه مشاوره را به عنوان ویزیت دریافت می کنند و برخی دیگر از اخذ این هزینه صرفه نظر کرده و هزینه ای بابته جلسات مشاوره از فرد دریافت نمی کنند. مبلغ ویزیت برای جلشه مشاوره برابر با هزینه ویزیت یک پزشک متصص می باشد.

بیشتر بخوانید:  لیفت سینه چیست؟همه چیز در مورد مزایا، معایب، روش ها

هزینه عمل بینی

هزینه آزمایش های قبل از عمل بینی

پزشک متخصص پیش از انکه اقدام به انجام عمل بینی بنماید، باید سلامت فرد را از جهت های مختلف مورد ارزیابی قرار بدهد. مواردی که در این آزمایش ها مورد ارزیابی قرار می گیرد شامل مشکلات انعقادی خون، قند خون، کم خونی، آهن و… می باشد.

آزمایش خون

نتیجه آزمایش ها بر روی نتیجه عمل بینی تاثیر مستقیم دارد به همین دلیل یکی از اقدامات مهم و ضروری که پیش از عمل بینی باید انجام بشود همین آزمایش ها است.

هزینه عکاسی قبل از عمل بینی

پزشک جراح بینی برای اینکه بتواند شرایط بینی را به طور واقع بینانه بررسی کند و برای بوجود آوردن شکل جدید بینی و بر طرف کردن مشکلات ساختاری بینی برنامه ریزی کند برای افرادی که قصد انجام عمل بینی را دارند عکس برداری از جهت های مختلف را تجویز می نماید.

عکس هایی که از ظاهر بینی گرفته میشود باید بینی را از زاویه های مختلف نشان بدهد تا پزشک بتواند ایرادات ظاهری بینی را به خوبی مشاهده بکند، ویژگی دیگر این عکس ها این است که هیچگونه روتوش و ادیتی روی عکس ها نباید صورت بگیرد. برخی کلینیک های زیبایی و مطب ها در محل خودشان این عکس برداری را انجام می دهند و نیازی به مراجعه به آتلیه نمی باشد.

نوع دیگری از عکس برداری که پزشک ممکن است برای فرد تجویز بنماید سی تی اسکن می باشد که به این وسیله می توان مشکلات و ایرادات ساختاری و درونی بینی را مشاهده و برای برطرف کردن آن ها برنامه ریزی نمود. در صورت درخواست سی تی اسکن این هزینه نیز به هزینه های قبل از عمل بینی افزوده می شود.

سی تی اسکن عمل بینی

هزینه دارو و مکمل ها قبل از عمل بینی

بعدن بعضی افراد که دارای بیماری خاصی هستند یا بر اساس آزمایش های انجام شده پزشک به وجود نقص هایی در بدن بیمار پی برده است، ممکن است به منظور تقویت بدن و ایجاد زمینه برای تحمل فشار های عمل بینی، داروها یا مکمل هایی را برای مصرف در دوران قبل از عمل بینی تجویز نماید که پرداخت کلیه هزینه های آن بر عهده خوده شخص می باشد.

هزینه های جراحی بینی در سال 1401

هزینه کلینیک یا بیمارستانی که عمل بینی در آن انجام می گیرد

عمل بینی را هم می توان در کلینیک های زیبایی و هم می توان در بیمارستان انجام داد. اما طبق تجربه هزینه عمل بینی در کلینیک های زیبایی به مراتب کمتر از بیمارستان می باشد. برای توجیه این مسئله می توان مدت زمان حضور فرد در محیط پزشکی برای عمل بینی دانست، در کلینیک ها معمولا فرد 5 یا 6 ساعت بعد از عمل بینی و بعد نرمال شدن شرایط مرخص می شود ولی در بیمارستان برای کنترل بیشتر باید یک روز بیشتر در بیمارستان بماند.

هزینه دستمزد پزشک جراح بینی

دستمزد پزشک جراح بینی بر اساس تجربه و مهارت او در انجام عمل بینی و سابقه عمل های موفق او معین می گردد. این بدین معنی است که هرچقدر جراح بینی کارکشته تر باشد دستمزد بیشتری را در قبال انجام عمل بینی دریافت می نماید.

بیشتر بخوانید:  سوالات متداول عمل بینی|پاسخ به همه ابهامات در مورد جراحی زیبایی بینی

اما به این نکته نیز باید توجه کرد که الزاما جراحی که هزینه زیادی برای عمل بینی دریافت می کند پزشک خوبی برای انجام عمل بینی نیست، بهترین جراح بینی در تهران را رزومه او از سوابق عمل های موفق که قبلا داشته است معین می کند.

پس بهترین توصیه به افرادی که قصد انجام عمل بینی را دارند این است که علاوه بر توجه به مقوله هزینه دستمزد جراح به رزومه و سابقه عمل هایی که جراح بینی مورد نظر داشته است دقت کنید.

هزینه های بعد از عمل بینی

بعد از عمل بینی فرد مستلزم پرداخت هزینه زیادی نیست، تنها ممکن است برای تهیه داروهایی که پزشک برای کاهش درد یا تورم برای فرد تجویز می نماید و یا برای تهیه چسب های بینی و پماد های مرطوب کننده نیاز به هزینه باشد.

کدام بیمه ها هزینه های عمل بینی را پرداخت می کنند؟

معمولا شرکت های بیمه ای از هزینه های رینوپلاستی پشتیبانی نمی کنند و پرداخت تمام هزینه های آن برعهده خوده فرد می باشد. فقط در صورتی که عمل بینی با هدف اصلاح وضعیت ساختاری و تنفسی انجام شود ممکن است تحت پوشش برخی بیمه ها و بیمه های تکمیلی قرار بگیرد ولی در کل بیمه از عمل زیبایی بینی پشتیبانی نمی کند.

کدام یک از عمل های بینی تحت پوشش بیمه قرار می گیرد؟

  • عمل پولیپ بینی
  • درمان انحراف بینی با رینوپلاستی
  • عمل استخوان شکسته بینی
  • درمان بزرگی شاخک های بینی

هزینه عمل بینی گوشتی در 1401 چقدر است؟

عمل بینی گوشتی به واسطه داشتن شرایط خاص ( پوست ضخیم و استخوان ضعیف) این فرم بینی مقداری خاص تر و پیچیده تر از دیگر فرم های بینی است. به همین دلیل هزینه ای که بابت جراحی این فرم بینی دریافت می شود نسبت به دیگربینی ها بیشتراست.

برای اطلاع دقیق از قیمت عمل بینی گوشتی در تهران در سال 1401 حتما باید توسط پزشک معاینه بشوید تا او بر اساس شدت تغییراتی که باید روی بینی ایجاد بشود و پیچیدگی عمل بینی گوشتی قیمت منصافه و دقیق آن را اعلام کند.

هزینه عمل بینی استخوانی 1401

تخمین قیمت عمل بینی استخوانی در سال 1401 به عوامل مختلفی باز می گردد. داشتن پولیپ بینی یا زیاد بودن قوز روی تیغه بینی از عواملی هستند که به هزینه این عمل اضافه می کنند. در نهایت برای اطلاع دقیق از قیمت عمل بینی استخوانی باید توسط پزشک مورد معاینه قرار بگیرید.

هزینه عمل بینی استخوانی

هزینه عمل بینی عروسکی در سال 1401

بوجود آوردن حالت عروسکی برای بینی به این معنی است که پزشک نوک بینی را به گونه ای متناسب با دیگر اعضای چهره از حالت اولیه خود بالاتر می کشد و قوس فرورفته ای را نیز برای زیبایی بیشتر روی تیغه بینی ایجاد می نماید.

برای محاسبه دقیق قیمت این فرم بینی باید توسط پزشک جراح پلاستیک به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید تا او بتواند بر اساس شدت تغییرات و اقدامات لازم قیمت عمل بینی فانتزی را به شما اعلام کند.

هزینه طراحی سه بعدی عمل بینی در سال 1401

طراحی سه بعدی یکی از تکنولوژی های روز در حوزه عمل های بینی است که پزشکان با استفاده از این تکنولوژی اقدام به شبیه سازی بینی افراد به حالت ایده آل می نمایند.

بیشتر بخوانید:  نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی چگونه است؟

این عمل در شرایطی انجام می شود که هنوز عمل بینی انجام نشده و فرد می تواند حالت جدیدی را که قرار است برای بینی خود بوجود خواهد آمد را مشاهده و انتخاب کند. بعد کامل شدن طراحی قالب هایی از شکل تشکیل شده بینی آماده می شود که پزشک در حین عمل بینی با استفاده از آن ها می تواند همان حالت شبیه سازی شده برای بینی را بوجود بیاورد.

هزینه عمل ترمیمی چقدر است؟

هزینه عمل بینی ترمیمی در سال 1401 با توجه به اینکه حساسیت در این عمل نسبت به رینوپلاستی اولیه بیشتر است و صرفا برای بر طرف سازی مشکلات بینی که در عمل بینی اولیه حل نشده اند، انجام می شود. پزشکان هزینه ای بیشتر از هزینه بینی اولیه دریافت می نمایند.

هزینه عمل انحراف بینی درسال 1401

در عمل انحراف بینی ایرادات ساختاری و کجی های مسیر های تردد هوا در بینی اصلاح می شود، هزینه انجام این عمل بسته به شدت انحراف و تغییراتی که باید روی بینی ایجاد بشود توسط پزشک متخصص معین می گردد.

چرا هزینه عمل بینی در تهران از سایر شهرستان ها بیشتر است؟

همانطور که پیش از این توضیح دادیم هزینه عمل بینی بسته به تجربه پزشک جراح، کامل بودن تجهیزات مرکز انجام دهنده عمل بینی، نوع عمل بینی متفاوت است. این مسئله تنها برای شهر تهران صدق نمی کند بلکه در تمامی کلانشهرها مثل اصفهان، شیراز، مشهد و… که دارای مراجعه کنندگان زیاد و نیاز به تجهیزات به روز دارند کاربرد دارد.

در باقی شهرستان ها ممکن است هزینه عمل بینی به علت تجربه پایین جراح یا نقص در تجهیزات مرکز زیبایی یا عوامل دیگر کمتر باشد.

ارزان ترین کلینیک عمل بینی

برخی افراد به دلیل محدودیت هایی که برای هزینه عمل بینی دارند به دنبال مطب ها یا کلینیک هایی هستند که با دریافت هزینه کمتر اقدام به انجام عمل بینی بنمایند.

اما نکته مهمی که باید در مورد هزینه های عمل بینی گوشزد کرد این است که هیچ ارزانی بی دلیل نیست و درصورتی که پزشک یا مرکز درمانی مورد نظر شما در قبال گرفتن هزینه کم سلامتی شما را به خطر بیاندازد یا پزشک تجربه کافی در انجام عمل بینی را نداشته باشد و نتیجه تغییرات بوجود آمده روی بینی مطلوب نباشد امکان بازگشت به مرحله قبل و برطرف کردن مشکلات جدید بوجود آمده بسیار سخت و هزینه بر خواهد بود.

پس توصیه می شود در انتخاب کلینیک و پزشک متخصص دقت کافی را به عمل بیاورید و پیش از شرکت در جلسات مشاوره و بررسی سابقه های پزشک اقدام به انجام عمل بینی نکنید.

مرکز عمل های بینی و کلینیک زیبایی کارن نماد همکاری تخصص و تکنولوژی در ایران می باشد و سابقه عمل های بینی و رضایت مراجعه کنندگان این کلینیک گواه این مهم است.

اگر از آن دسته افرادی هستید که قصد انجام عمل بینی را دارید با شرکت در جلسات مشاوره کارن کلینیک دیدگاه خود را نسبت به جوانب مختلف این عمل باز کرده و سپس برای آن تصمیم بگیرید. تیم کارن کلینیک از شروع جلسه مشاوره تا بهبودی کامل بعد از عمل بینی همراه شما خواهد بود و در هر مرحله توصیه ها و آموزش های لازم را برای هرچه راحت تر گذراندن این عمل را در اختیار شما خواهد داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *