پیکرتراشی کارن کلینیک

پیکرتراشی چیست؟معرفی همه تکنیک های آن

عمل زیبایی پیکرتراشی در کلینیک زیبایی کارن که معادل انگلیسی آن (Fat Removal Procedure) میباشد٬با استفاده از تکنیک های متنوع و مختلف به ساختن اندام زیبا و ایده آل به شما کمک خواهد کرد.

تا چندی پیش اگر تصمیم به داشتن اندام های زیبا داشتید، روش های زیادی وجود نداشت. تنها با رعایت رژیم های غذایی در کنار انجام برخی تمرینات ورزشی تا حدودی می توانستید به این هدف دست پیدا کنید.

اما مشکل روش های سنتی این بود که اگر در قسمت هایی از بدن خود دارای چاقی موضعی یا تجمع چربی بودید، با استفاد از رژیم غذایی یا تمرینات ورزشی  موفق به حذف این چربی ها نمی شدید.

قبل و بعد از پیکرتراشی

پیشرفت تکنولوژی و ساخت دستگاه هایی برای پیکرتراشی و ساختم اندام های بدن به صورت دلخواه از معجزات استفاده تکنولوژی در دنیای پزشکی است.

استفاده از روش ها و دستگاه های متنوع پیکرتراشی انجام این عمل رابرای پزشکان ساده و رسیدن به اندام اید آل را برای اشخاص به ارمغان آورده است.

 

پیکر تراشی چیست؟

پیکرتراشی یکی از روش های زیرمجموعه عمل های زیبایی بدن با هدف رسیدن به اندام ایده آل است که با استفاده از آن میتوان چربی های موضعی را از بدن خارج کرد و ساختار بدن را متناسب با سلیقه افراد ورعایت اصول، شکل داد.

روش های مختلف پیکرتراشی

پزشکان زیبایی این کلینیک از گذشته تا کنون روش های مختلفی را برای انجام عمل های زیبایی بدن استفاده کرده اند که نتایج مختلفی را به همراه داشته است.

مثلا در گذشته برای انجام عمل شکم ار روش جراحی برای از بین بردن چربی های این ناحیه استفاهده می کردند، به این صورت که با ایجاد برش در قسمت پایینی شکم، چربی های این ناحیه را تخلیه و در نهایت دو طرف شکم را به یکدیگر متصلل می کردند.

رسیدن به اندام ایده آل با کارن کلینیک

بعدها با دلیل عدم رسیدن به نتیجه مطلوب در روش های قبلی، رو به استفاده از روشی کردند که بسیار مشابه با عمل لیفت صورت بود.

اما در این روش نیز احتمال جابه جایی ناف وجود داشت. پزشکان برای حفظ جای ناف مجبور به تغییر روش یا استفاده از روش هایی بودند تا ناف را سر جای خود قرارداده و بدون جابه جایی آن به انجام عمل زیبایی مورد نظر بپردازند. این روش همان پیکرتراشی و روش های آن است.

استفاده از لیپوماتیک برای لاغری

لیپوماتیک یکی از روش هایی است که برای حذف چربی قسمت های مختلف بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

روش انجام لیپوماتیک به این صورت است که پزشک زیبایی برای خارج کردن چربی در قسمت مورد نظراقدام به ایجاد یک سوراخ به قطر لوله کانولا می نماید.

بعد از آن لوله کانولا را وارد بدن کرده و چربی هارا خارج میکند.مزیت استفاده ازاین روش این است که چربی های خارج شده از این قسمت را می توان برای تزریق و فرم دهی به بخش های دیگر بدن استفاده کرد.

لیپوست چیست؟

لیپوست نیز یکی دیگرازروش هایی است که پزشکان برای حذف چربی ها ولاغری مورد استفاده قرار می دهند.

در این روش از تکنیک (t.l.a) بهره گرفته خواهد شد، ازمزایای استفاده از این روش نیز می توان به خارج شدن چربی ها بصورت یکنواخت و قابل استفاده بودن آنها به جهت تزریق به بخش های دیگر بدن و همچنین دارا بودن عوارض کمتری نسبت به روش های دیگر لاغری اشاره کرد.

زیبایی با کارن کلینیک

وجه تضاد روش های لیپوست و لیپوماتیک

بصورت کلی روش لیپوست حالت پیشرفته ای از روش لیپوماتیک میباشد. در روش لیپوست مقدار چربی خارج شده از بدن شخص بیشترمی باشد.

بیشتر بخوانید:  جراحی بینی در افراد سیگاری

عوارض لاغری به روش لیپوست نسبت به لیپوماتیک برای شخص کمتر می باشد.

نکته قابل توجه این است که هردو روش لیپوماتیک و لیپوست برای کاهش حجم چربی ها مورد استفاده قرار می گیرد، برای حذف و از بین برد پوست اضافه در ناحیه مورد از نظر باید ازروش های دیگر استفاده کرد.

حذف چربی های اضافه بدن با کمک لیپوساکشن

برای حذف چربی ها به روش لیپوساکشن همانند روش لیپوست یک سوراخ به قطر لوله کانول ایجاد و لوله مذکور به قسمت مورد نظر وارد می شود.

پس از آن لوله را به دستگاه ساکشن متصل میکنند تا چربی های اضافی موجود دراین قسمت را مکش کند.

چربی های خارج شده به این روش به علت مطلوب نبودن کیفیت برای تزریق و فرم دهی قسمت های دیگر بدن قابل استفاده نیستند، بنابراین در صورتی که قصد فرم دهی بدن خود را دارید طبیعی است که باید از روش های دیگری به جهت خارج کردن چربی ها استفاده نمایید.

این روش نیز مانند روش های قبل به منظور کاهش چربی مورد استفاده قرار می گیرد و به منظور حذف وترمیم پوست اضافه در این ناحیه باید از روش های دیگر استفاده کرد.

کارن کلینیک

لاغری به کمک لیزر

در توضیح شیوه فعالیت این روش باید گفت، پزشک با تابش اشعه لیزربه قسمت مورد نظربافت چربی موجود در قسمت زیرین پوست رامتلاشی کرده و منافذی در آن بوجود می آورد.

پس از آن این چربی ها به کمک سیستم لنفاوی وارد جریان خون خواهند شد و در سوت ساز بدن در زمان مصرف انرژی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

این نکته را به خاطر داشته باشید، زمانی که در حال انجام فعالیت های ورزشی هستید، بدن برای تامین انرژی مورد نیاز از چربی های اطراف کبد و کلیه ها استفاده میکند. اما در روش لاغری به کمک لیزر لیپولیز شما انرژی مورد نیاز مصرف بدن خود را از چربی قسمت های دیگر بدن تامین کرده اید. در این صورت حجم قسمتی که مورد لیزر قرار گرفته کاهش می یابد.

توجه داشته باشید در صورتی که پس از انجام لیزر به انجام فعالیت های ورزشی یا هوازی نپردازید، این چربی ها در مناطق دیگری از بدن مانند شکم، پهلوها یا باسن انباشته خواهند شد.

لیرزلیپولیز

مزایای استفاده از لیزر لیپولیز

 • نیاز به تحمل درد زیادی نیست
 • نتایج به سرعت قابل مشاهده است
 • این روش از امنیت بالا وخطرات کمی برخوردار است
 • نیاز به گذراندن دوره نقاهت ندارد
 • نتیجه این عمل بصورت طولانی مدت با شما همراه خواهد بود.

نکته: در صورتی که چاقی در نواحی پهلوها وشکم باشد، می توان از دو روش لیزر لیپولیز و لیپوساکشن بصورت ترکیبی استفاده کرد تا نتیجه مطلوب تری حاصل شود.

لاغری به شیوه ابدومینوپلاستی

شیوه عمل لاغری به روش ابدومینوپلاستی را در مقاله ای بصورت جامع شرح داده ایم که برای اطلاع بیشتر می توانید به آن مراجعه کنید.

اما اگر بخواهیم بصورت خلاصه این روش را شرح دهیم باید بگوییم: پزشک زیبایی به منظورخارج کردن چربی ها و رفع چین چروک ها در ناحیه مورد نظر، اقدام به ایجاد برشی می نماید (مثلا برای انجام این روش در ناحیه شکم، برش از پهلو راست به چپ بصورت سرتاسر ایجاد می شود) پس از آن پوست و چربی های اضافه حذف می شوند

در مرحله بعد پوست بوسیله نخ های جراحی در جای خود ثابت و چین و چروک های آن رفع خواهد شد.

در نهایت مقدار پوست باقی مانده به محل برش کشیده شده و در جای جدید خود دوخته خواهد شد.

عوارض ابدومینوپلاستی

 1. عفونت کردن ناحیه مورد عمل قرار گرفته
 2. احتمال وجود نامتقارن بودن محل عمل
 3. خونریزی کردن محل عمل
 4. بریده شدن بخشی از پوست ناحیه مورد نظر
 5. از بین رفتن بافت پوست

ابدومینوپلاستی

پیکرتراشی بدون جراحی

معمولا انجام عمل پیکرتراشی با استفاده از دستگاه هایی انجام می شود که تخلیه چربی ها و رسیدن به نتیجه مطلوب را بسیار ساده تر کرده است.

به کمک این دستگاه ها با ایجاد برشی کوچک و سطحی میتوان نتیجه عالی را به دست آورد، اما در روش جراحی پزشک ملزم به ایجاد برش های عمیق و طولانی است.

بیشتر بخوانید:  عمل بینی صورت کشیده

روش انجام پیکرتراشی

پیکر تراشی یکی از روش های خلاص شدن از شر چربی های اضافه بدن است، به هر دلیلی ممکن است در مورد استفاده از روش های تهاجمی (جراحی لاغری) جبهه داشته باشید و از انجام دادن آن امتناع کنید.

اما پیکرتراشی از روش های غیرجراحی محسوب شده و از از خطرات و عوارض کمتری نیز نسبت به روش های جراحی برخوردار است.

شیوه انجام این تکنیک نیز به این صورت است که پزشک با ایجاد برش های بسیار کوچکی روی پوست به قطر لوله کانولا، آن را وارد بدن مرده و تخریب بافت چربی ها می پردازد.

این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر پس از انجام عمل پیکرتراشی رژیم غذایی و ورزش را رعایت نکنید به نتیجه مطلوب نخواهید رسید.

پیکرتراشی چه عوارضی دارد؟

با توجه به اینکه پیکرتراشی نیز یکی از روش های لاغری است، طبیعی است که عوارضی را برای شخص به دنبال خواهد داشت.

اما پیش تر روش های پیکرتراشی ( لیزرلیپولیز، لیپوساکشن، لیپوست و لیپوماتیک) وعوارض مربوط به هریک از روش هارا شرح دادیم.

هزینه انجام عمل پیکرتراشی

براورد هزینه عمل پیکرتراشی به فاکتورهای مختلفی از جمله شهرت پزشک، تخصص و تجربه پزشک در انجام این عمل، رزومه پزشک از عمل هایی که پیشترانجام داده، دستگاه مورد استفاده برای انجام عمل، مرکز انجام عمل بستگی دارد.

همانطور که هیچ گرانی بی علت نیست، هیچ ارزانی هم بی علت نخواهد بود.

مهم است در زمان شرکت در جلسه مشاوره، آلبوم تجربه پزشک مطالعه شود، روشی که پزشک برای رساندن شما به نتیجه مطلوب مشخص میکند، تعیین گردد تا بتوان هزینه انجام پیکرتراشی را محاسبه کرد.

لیپوماتیک

کدام مرکز برای انجام پیکرتراشی مناسب است؟

پیش از انتخاب یک مرکز زیبایی برای انجام عمل پیکرتراشی باید به فاکتورهایی که به آنها اشاره میکنیم توجه شود.

 • بروز بودن دستگاه ها و امکانات مورد استفاده برای عمل
 • استفاده از تکنیک های مدرن و بروز برای انجام پیکرتراشی و داشتن کمترین عوارض
 • استفاده از پزشکان و پرسنل با تجربه و خبره در این رشته
 • فعال بودن در حوزه مجازی برای اطلاع رسانی و نمایش رزومه
 • نشان دادن تجربه افرادی که پیش از شما از مرکز مورد نظر خدمات دریافت کرده اند.
 • برقراری تماس تلفنی با مرکز و اطمینان از پاسخگویی و شیوه برخورد پرسنل مرکز
 • حاضرشدن درمحل مرکز و اطمینان حاصل کردن از رعایت مسائل بهداشتی
 • ملاقات کردن پزشک و دریافت مشاوره در زمینه پیکرتراشی برای گرفتن نتیجه مطلوب

کاربرد پیکرتراشی

از پیکرتراشی برای زیبایی بخشیدن به بخش های مختلف بدن از جمله (پا، ساق، ران، باسن، شکم، پهلو وپشت) می توان استفاده کرد.

پیکرتراشی چربی های انباشته شده در این نواحی را کاهش داده و از شدت آن ها کم می کند.

مناسب ترین روش پیکرتراشی

پیشتر انواع روش های پیکرتراشی را به تفصیل شرح دادیم و در مورد عوارض هریک از روش ها صحبت کردیم، اما انتخاب روش مناسب برای رسیدن به نتیجه مطلوب برعهده پزشک می باشد.

پزشک با در نظر گرفتن شرایط جسمانی و همچنین هدف وانگیزه شخص از انجام پیکرتراشی روش مناسب را انتخاب خواهد کرد.

اما اگر بصورت کلی بخواهیم ازبین روش های پیکرتراشی بهترین هارا انتخاب کنیم باید از روش های لیپوست و لیپوماتیک نام ببریم، چرا که اگر فرد قصد ایجاد تغییرات در ظاهر بدن خود باشد با استفاده از این روش ها می تواند چربی های اضافه و انباشته شده را از قسمت هایی از بدن خارج کرده و پس ازآن به جهت زیبایی بخشی به اندام های دیگر به آنها تزریق نماید.

شکمی صاف با پیکرتراشی

آیا پیکرتراشی روشی مورد اعتماد است؟

طبق تحقیقاتی که یک محقق در سال2002 ارائه داد، پیکرتراشی با استفاده از روش های گفته شده از خطرات کمتری نسبت به روش های جراحی لاغری برخوردار است.

همچنین در روش های پیکرتراشی عوارضی که ممکن است شخص به آنها دچارشود بسیار کمتر از روش های دیگر می باشد.

نکات ضروری پیش از انجام پیکرتراشی

برای افرادی که قصد انجام عمل های لاغری را دارند، چند ویژگی قابل  توجه وجود دارد که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره خواهیم کرد.

 • عدم استفاده شخص از هرگونه مواد مخدر ونیکوتین
 • دارا نبودن سابقه بیماری قلبی وعروقی
 • نداشتن بیماری های روانی
 • داشتن برنامه غذایی مناسب و روتین ورزشی منظم
بیشتر بخوانید:  بهترین جراح بینی گوشتی

پس از انجام پیکرتراشی چه باید کرد؟

باتوجه به اینکه عمل پیکرتراشی نسبت به عمل های جراحی لاغری دارای عوارض طولانی و سختی نیست و نیازی نیست شخص پس از انجام پیکرتراشی دوره نقاهت طولانی مدتی را سپری کند، اما پیکرتراشی نیز عاری از عوارض نیست و برای رسیدن به نتیجه مطلوب، فعالیت هایی را باید انجام دهید.

 • داشتن رژیم غذایی مناسب
 • داشتن برنامه ورزشی مناسب
 • استفاده از گن برای پیشگیری از افتادگی و شل شدن بافت پوست
 • توجه به مشاوره و تجویزات پزشک و رعایت نکات ذکرشده از طرف او
 • اجتناب از تناول موادغذایی چرب و گوشت

دستیابی به اندام ایده آل با روش پیکرتراشی

اینکه تا چه حد میتوانید به اندام ایده آل خود دست پیدا کنید را باید از پزشک خود بپرسید تا به این سوال پاسخ دقیق تری داده شود.

اما براساس مشاهدات و تجربیات بصورت کلی میتوان یک سری از نتایج را به عنوان مشاهده نتایج بدیهی پس از پیکرتراشی نام برد.

همانطور که پیش تر اشاره کردیم، شما می توانید از پیکرتراشی برای اندام هایی از جمله (شکم، پهلو، ران، بازو) استفاده کنید، پس از پیکرتراشی شاهد کاهش حجم در این نواحی بصورت محسوس خواهید بود.

مطابق با تحقیقات انجام شده، دریافته اند که می توان از قسمت های مختلف بدن حدود 2لیتر چربی به ازای هر قسمت، خارج کرد.

اندام زیبا

نرخ کاهش سایز بعد از پیکرتراشی برای افراد مختلف متفاوت است، بدین منظور که اگر شخص نرخ چربی انباشته بیشتری داشته باشد، طبیعی است که مقدار چربی قابل تخلیه بیشتری نسبت به فردی داشته باشد که با نرخ چربی انباشته کمتر، مقدار چربی قابل تخلیه کمتری دارد.

از مهمترین ویژگی هایی که پیکرتراشی را از دیگر روش های لاغری جدا می کند می توان به

 • دقت بالاتر دستگاه های پیکرتراشی نسبت به روش های دیگر
 • امکان تخلیه بیشتر چربی نسبت به روش های دیگر لاغری
 • سرعت انجام عمل نسبت به دیگر روش ها بیشتر است
 • دارابودن عوارض و خطرات کمتر برای شخص
 • احساس ناراحتی و دردکمتر شخص در این روش نسبت به روش های دیگر
 • آسیب دیدگی کمتربدن درروش پیکرتراشی نسبت به دیگر روش ها

طبق تحقیقاتی که برروی افرادی که از روش های مختلف لاغری برای رسیدن به اندام ایده آل استفاده کرده بودند، دریافتند که در بعضی موارد می توان از ترکیب روش ها برای رسیدن به نتیجه مطلوب بهره برد.

بطور مثال می توان برای تخلیه چربی های انباشته شده در بعضی قسمت ها مثل شکم از روش پیکرتراشی استفاده و پس از آن برای فرم دهی از روش ابدومینوپلاستی بهره برد تا نتیجه حاصل شده کاملا محسوس و قابل مشاهده باشد.

عوارض پیکرتراشی برای بدن

همانگونه که گفتیم درعمل پیکرتراشی نیزامکان بروزعوارضی برای بدن شخص وجود دارد، که با انتخاب پزشک مجرب دراین حوزه و رعایت نکات بهداشتی و البته توصیه های پزشک می توان این عوارض را به حداقل رساند.در ادامه به تعدادی از عوارض پیکر تراشی که ممکن است برای شخص ایجاد شود اشاره میکنیم.

 • مشاهده کبودی در ناحیه عمل شده و احساس درد در این ناحیه
 • عفونت کردن ناحیه مورد پیکرتراشی قرارگرفته
 • وارد شدن آسیب به پوست درحین انجام عمل
 • تجمع خون در ناحیه عمل

پرداخت هزینه پیکرتراشی توسط بیمه ها

در صورتی که انجام پیکرتراشی به دلایل زیبایی باشد، معمولا شرکت های بیمه هزینه ای پرداخت نخواهند کرد.

اما اگرانجام پیکرتراشی به علل درمانی و برای افرادی که دچار چاقی زیاد هستند انجام شود، میتوان بخشی از هزینه این عمل را از بیمه های تکمیلی دریافت کرد.

توجه داشته باشید، افرادی در دسته افراد چاق قرار می گیرند که شاخص توده بدنی آن ها ازعدد 40 بیشتر بوده و پزشک تشخیص دهد از روش های معمولی نمیتوان برای کاهش وزن استفاده کرد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *